لیزر موهای زائد در دوران بارداری

جمعه 9 آذر 1397
18:14
امیر علوی

لیزر موهای زائد در دوران بارداری

>> لیزر موهای زائد در دوران بارداری

بارداری شرایط خاصی را برای زنان ایجاد می کند؛ مثلا بخاطر تغییرات هورمونی در دوران بارداری، رشد موهای زائد در اطراف شکم، سینه ها، صورت و سایر بخش های بدن افزایش می یابد. البته بعد از زایمان، هورمون های بدن به سطح نرمالی می رسند و رشد موهای بدن هم کاهش می یابد. لیزر موهای زائد در دوران بارداری بسیاری از خانم های باردار ترجیح می دهند که از روشی برای رفع موهای زائد خود استفاده کنند که دائم و ماندگار باشد. لیزر موهای زائد هم روشی است که نتایج خوبی را به دنبال دارد ولی در شرایط خاصی مثل دوران بارداری چطور؟ آیا خطری برای نوزاد ندارد؟

>> آیا لیزر موهای زائد در دوران بارداری خطرناک است؟

لیزر موهای زائد بر روی موهایی تاثیر می گذارد که رنگدانه های تیره تری دارند و با ایجاد گرما و آسیب مکانیکی به فولیکول های مو آسیب می رسانند. لیزر موهای زائد در دوران بارداری

هنوز هیچ تحقیقی در مورد میزان خطرناک بودن لیزر موهای زائد برای خانم های باردار صورت نگرفته است ولی بسیاری از متخصص ها در سرتاسر دنیا به افراد باردار توصیه می کنند که در دوران بارداری نباید از لیزر موهای زائد استفاده کنند زیرا ممکن است به جنین آسیب برساند.

>> لیزر موهای زائد چه تاثیری بر روی خانم های باردار می گذارد؟

1- لیزر موهای زائد از پرتوهای تجزیه نشده ای استفاده می کند که این تکنیک گرمای زیادی را تولید می کند. لیزر باعث جهش و تغییر سلولی نمی شود و پرتوهای نور لیزر فقط تا چند میلی متر وارد پوست شما می شوند ولی این پرتوها می توانند توسط بافت های اطراف هم جذب بشوند. هنوز پزشکها مطمئن نیستند که چگونه این مسئله بر روی جنین شما تاثیر می گذارد. 2- لیزر موهای زائد برای بعضی از خانم های باردار با درد خفیفی همراه است و متخصص هم از کرم برای بی حسی استفاده می کند. از این کرم نباید در دوران بارداری استفاده بشود زیرا بدن شما می تواند هر چیزی که بر روی پوستتان می زنید را به راحتی جذب کند. 3- همانطور که می دانید، پوست شما در دوران بارداری بسیار حساس می شود و لیزر موهای زائد نه تنها باعث قرمزی و التهاب می شود، بلکه مشکلات پوستی جدی تری را برای شما می تواند به دنبال داشته باشد. 4- علاوه بر این موارد، تعداد جلسات لازم برای لیزر موهای زائد بستگی به چرخه رشد موهای شما دارد. تغییرات هورمونی در طول بارداری می تواند چرخه رشد موها را کوتاه تر کند و یا فولیکول های زیر پوست را هم تحریک کند. در کل، بعضی از زنان باردار شاهد رشد سریعتر موهایشان هستند. 5- نوسانات هورمونی باعث تغییراتی در تولید ملانین هم می شود و در نتیجه این روند باعث می شود که لیزر موهای زائد تاثیر کمتری در رفع موهای زائد ولی درد بیشتری داشته باشد. 6- یکی از دلایلی که استفاده از لیزر در دوران بارداری توصیه نمی شود این است که لیزر میتواند باعث انقباضات ماهیچه ها بشود؛ مخصوصا وقتی بر روی شکم و ران ها انجام می شود. 7- اندام هایی مثل سینه ها و ناحیه بیکینی در دوران بارداری و مخصوصا در ماه های آخر بسیار حساس می شوند و تحمل بیمار در حین لیزر موهای زائد بسیار کمتر از حالت عادی می شود. حساسیت بیش از حد پوست هم باعث عوارض و مشکلاتی مثل قرمزی و التهاب شدید پوست می شود. 8- دراز کشیدن و یا نشستن در حین لیزر موهای زائد در دوران بارداری بسیار سخت است و چون لیزر به جلسات متعددی نیاز دارد تا موثر واقع بشود، اگر از اول بارداری هم اقدام به لیزر موهای زائد کنید، باز هم مجبورید که در طی ماه های بعدی برای جلسات دوم و سوم دوباره به کلینیک مراجعه کنید که این پروسه واقعا برای یک خانم بارداری که ماه به ماه جنین بزرگتر می شود، بسیار سخت و طاقت فرسا است؛ پس بهتر است که فرآیند لیزر موهای زائدتان را به تعویق بیندازید و بعد از زایمان برای لیزر اقدام کنید.

>> آیا استفاده از دستگاه IPL برای لیزر موهای زائد در دوران بارداری اشکالی دارد؟

لیزر موهای زائد با دستگاه IPL یکی از آخرین تکنولوژی های روز است که کمک می کند تا موهای زائد به طور کامل برطرف بشوند. پرتوهای نوری که این دستگاه تولید می کند، پراکندگی بیشتری دارد ولی کم قدرت تر از سایر دستگاه ها است. هیچ تحقیقی در زمینه بی خطر بودن استفاده از دستگاه IPL در دوران بارداری انجام نشده است بنابراین بهتر است که در دوران بارداری از این دستگاه استفاده نکنید.

>> آیا روش های دیگری برای رفع موهای زائد در دوران بارداری وجود دارد؟

برای رفع موهای زائد گزینه های زیادی پیش رویتان دارید ولی باید ببینید که آیا برای شرایط خاص شما می توانند مفید باشند یا خیر. توجه داشته باشید که قبل از انتخاب روش رفع موهای زائد، حتما با متخصص مشورت نمایید. روش های رفع موهای زائد عبارتند از:

1- وکس

در دوران بارداری، پوست شما نسبت به وکس واکنش خاصی نشان می دهد و پوست شما حساس تر از قبل می شود. بهتر است قبل و بعد از وکس، از لوسیونی برای ضدعفونی کردن پوستتان استفاده کنید تا احتمال سوزش، قرمزی و سوختگی در سطح پوست و همچنین احتمال عفونت هم کاهش پیدا کند.

2- کرم های موبر

نگرانی اصلی که در استفاده از کرم های موبر در دوران بارداری وجود دارد این است که کرم های موبر دارای ترکیبات شیمیایی هستند؛ مثل پودر باریم سولفید و کلسیم تیوگلیکولات.

3- شیو

شیو موهای زائد، روش راحتی در دوران بارداری نیست و بهتر است از همسرتان بخواهید که به شما کمک کند. بعد از شیو هم از یک مرطوب کننده خوب استفاده کنید تا پوستتان نرم بشود.

4- الکترولیز

از انجام الکترولیز در دوران بارداری باید خودداری کنید. خانم هایی که به نوزادشان شیر می دهند هم نباید از الکترولیز برای رفع موهای زائد استفاده کنند. الکترولیز موهای زائد در بخش شکم ممکن است تاثیرات منفی و خطرناکی بر روی جنین بگذارد، پس بهتر است از این روش استفاده نکنید.

>> نکته آخر برای خانم های باردار

همانطور که متوجه شده اید، همه ی روش های نام برده شده در این مقاله، عوارض و مشکلاتی خاصی را برای خانم های باردار به دنبال دارند؛ پس لازم است حتما با متخصص در این زمینه مشورت کنید تا روشی بی خطر و به دور از هر گونه عارضه برای شما انتخاب بشود.

[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]

آشنایی کامل با لیزر موهای زائد روش خانگی

جمعه 9 آذر 1397
18:02
امیر علوی

آشنایی کامل با لیزر موهای زائد روش خانگی

>> آشنایی کامل با لیزر موهای زائد روش خانگی

روش های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد صورت و بدن وجود دارد؛ از شیو، وکس و لیزر موهای زائد گرفته تا روش های خانگی مثل استفاده از زردچوبه و غیره. روش های خانگی از نظر اقتصادی هم مقرون به صرفه تر هستند. لیزر موهای زائد روش خانگی ولی باید این نکته را در نظر داشته باشید که هر روشی معایب و مزایای مخصوص به خودش را دارد و ممکن است روشی که فردی از آن استفاده می کند و رضایت کامل هم دارد، برای یک فرد دیگر چنین تاثیری نداشته باشد. در این مقاله روش هایی برای رفع موهای زائد به روش خانگی به شما یشنهاد می شود که می توانید براحتی در خانه انجام بدهید. رفع موهای زائد روش خانگی

1- شیو موهای زائد با تیغ یا ژیلت

شیو، سریع ترین و آسان ترین روش برای رفع موهای زائد است و نسبت به روش های دیگر هم بسیار ارزان تر است. شما در موارد اضطراری می توانید به راحتی موهای زائد خودتان را شیو کنید. شیو برای بخش های مختلفی از بدن استفاده می شود؛ مثل پاها، بازوها و حتی صورت و ابروها. امروزه افراد کمتری از روش شیو برای رفع موهای زائد خود استفاده می کنند زیرا نتایج حاصل از آن اصلا ماندگار نیست؛ حداکثر ماندگاری آن هم تا 2 الی 3 روز است و بعد مجبورید تا دوباره موهای زائدتان را شیو کنید. توجه داشته باشید که با اینکه شیو موهای زائد روشی نسبتا ایمن و بی خطر است ولی رشد سریع موهای زائد هم یکی از مهم ترین اثرات جانبی آن است.

2- موچین

از موچین برای از رفع موهای زائد صورت استفاده می شود. استفاده از موچین با شیو متفاوت است و بجای رفع ظاهری موهای زائد، موها را از ریشه ها جدا می کند. از موچین بیشتر برای رفع موهای زائد و اضافی ابروها استفاده می شود. در واقع، نتایج حاصل از رفع موهای زائد با موچین، ماندگارتر از شیو است؛ نتایج حاصل از رفع موهای زائد با موچین بین 3 الی 8 هفته ماندگاری دارد. شاید بعضی از افراد هنگام استفاده از موچین، کمی درد داشته باشند که در این صورت می توانند از کمپرس سرد مثل یخ در بخش های مورد نظر از صورتشان استفاده کنند تا قرمزی و التهاب پوستشان کاهش یابد. شما باید قبل و بعد از استفاده از موچین، آن را حتما با الکل ضدعفونی کنید.

3- اپیلاسیون

اپیلاسیون می تواند تا 4 هفته از رشد موهای زائد جلوگیری کند. زمانی که پرمشغله هستید و وقت شیو و یا استفاده از موچین را ندارید، اپیلاسیون گزینه بهتری برای شماست. تفاوت اپیلاسیون با روش های پیشین این است که در اپیلاسیون می توان تعداد زیادی از موها را در یک زمان از ریشه جدا کرد. ماندگاری اپیلاسیون هم به نسبت خوب است چون موها از ریشه جدا می شوند. از اپیلاسیون برای تمام اعضای بدنتان می توانید استفاده کنید.

4- وکس

وکس هم روشی موثر بری رفع موهای زائد است. از وکس نرم برای صورت استفاده می شود و از وکس های سفت تر برای سایر اعضای بدن مثل پاها استفاده می شود. اگر وکسی را تهیه کرده اید که نیاز به گرم شدن دارد، حتما دستگاه مخصوص گرم کردن وکس را هم خریداری کنید. در هنگام استفاده از دستگاه حتما دمای آن را چک کنید تا بیش از حد گرم نشود. بهتر است ابتدا وکس را بر روی بخش کوچکی از پوستتان تست کنید تا ببینید که حساسیتی دارید یا خیر. البته وکس در بسیاری از افراد، باعث ایجاد آکنه هم می شود و اگر برای درمان جوش هایتان از رتینوئید استفاده می کنید، از وکس برای رفع موهای زائدتان استفاده نکنید.

5- کرم های موبر

کرم های موبر نتایج ماندگارتری نسبت به شیو دارند و ارزان تر از وکس هم هستند. کرم های موبر دارای مواد شیمیایی مثل سدیم، تیتانیوم دی اکسید و باریوم سولفات هستند و با تجزیه پروتئین های مو می توانند باعث جدا شدن موها از سطح پوست هم بشوند. با اینکه مواد موجود در کرم های موبر بی خطر هستند ولی احتمال واکنش های آلرژیک هم وجود دارد. برای جلوگیری از ایجاد واکنش های آلرژیک می توانید مقداری از کرم موبر را بر روی پوستتان تست کنید. نشانه های آلرژی و حساسیت پوست شامل قرمزی و خارش است. البته محصولات موبر بصورت ژل و لوسیون هم بفروش می رسند. بعضی از کرم های موبر مخصوص صورت هستند و باعث نرم شدن صورت می شوند و حتی آن را مرطوب هم می کنند.

6- بند کردن

بند با نخ هم مخصوص صورت و ابروها است که می تواند موهای زائد صورت را به طرف خود بکشد و سپس موها را از فولیکول هایشان از روی پوست جدا کند. نتایج حاصل از بند، ماندگاری بیشتری نسبت به شیو یا گرفتن مو با موچین دارد و باعث ایجاد موهای زیر پوستی نمی شود. هنگام بند کردن، احتمال واکنش و حساسیت پوستی وجود ندارد زیرا از هیچ ماده شیمیایی در حین بند استفاده نمی شود. برای کاهش درد می توانید قبل از بند از کرم بی حسی و از کمپرس گرم برای بعد از بند استفاده نمایید. اگر در روی صورتتان آکنه دارید، نمی توانید از بند برای از بین بردن موهای زائد خودتان استفاده کنید زیرا باعث می شود جوش ها بترکند.

7- لیزر در خانه

مشکل اصلی که اکثر روش های رفع موهای زائد دارند این است که نتایج حاصل از آنها موقتی هستند و تنها چند هفته ماندگاری دارند. لیزر یکی از روش هایی است که می توانید توقع نتایج ماندگارتری را از آن داشته باشید. از نور لیزر و پرتوهای آن برای آسیب به فولیکول های مو استفاده می شود و در نتیجه باعث ریزش مو می شوند. لیزر روشی نیمه دائمی است و موها بعد از حدودا 6 ماه رشد می کنند. البته گاهی اوقات هم موها هرگز دوباره رشد نمی کند؛ اگر هم موها دوباره رشد کند، کمرنگتر و کم تر از قبل هستند. شما می توانید دستگاه لیزر موهای زائد را تهیه کنید و از آن در خانه استفاده کنید. البته این دستگاه گران است و شاید طرز استفاده از آن برایتان سخت باشد و احتمالا در شرایطی قرار می گیرید که برای لیزر موهای زائد خود مجبور هستید به کلینیک مراجعه کنید. یکی از مزیت های استفاده از دستگاه لیزر در خانه این است که شما می توانید برای خودتان برنامه ریزی کنید و در محیط خانه از لیزر استفاده کنید ولی باید توجه کنید که از لیزر در اطراف پلک چشم استفاده نکنید و حتما از عینک استفاده کنید. برای شروع، ابتدا باید صورت و بدنتان را بشویید و شیو کنید. دستگاه لیزر را در بالای بخش های مورد نظرتان بگذارید. شما می توانید هر دو هفته، لیزر را تکرار کنید تا به نتایج دلخواهتان برسید. البته دقت کنید که دستورالعمل هر دستگاهی ممکن است متفاوت باشد و به نوع دستگاه و کیتی که خریده اید بستگی دارد. در مقاله هفته بعد " کلینیک پوست و مو رز" به " نسخه های گیاهی و فوق العاده خانگی برای رفع موهای زائد صورت و بدن " می پردازیم تا با کمک این نسخه ها از شر موهای زائد راحت شوید.

امیدواریم مقاله " لیزر موهای زائد روش خانگی " برای شما علاقه مندان گرامی مفید واقع گردیده باشد.

کلینیک پوست و مو


[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]

لیزر موهای زائد در دوران بارداری

چهارشنبه 7 آذر 1397
19:51
امیر علوی

لیزر موهای زائد در دوران بارداری

>> لیزر موهای زائد در دوران بارداری

بارداری شرایط خاصی را برای زنان ایجاد می کند؛ مثلا بخاطر تغییرات هورمونی در دوران بارداری، رشد موهای زائد در اطراف شکم، سینه ها، صورت و سایر بخش های بدن افزایش می یابد. البته بعد از زایمان، هورمون های بدن به سطح نرمالی می رسند و رشد موهای بدن هم کاهش می یابد. لیزر موهای زائد در دوران بارداری بسیاری از خانم های باردار ترجیح می دهند که از روشی برای رفع موهای زائد خود استفاده کنند که دائم و ماندگار باشد. لیزر موهای زائد هم روشی است که نتایج خوبی را به دنبال دارد ولی در شرایط خاصی مثل دوران بارداری چطور؟ آیا خطری برای نوزاد ندارد؟

>> آیا لیزر موهای زائد در دوران بارداری خطرناک است؟

لیزر موهای زائد بر روی موهایی تاثیر می گذارد که رنگدانه های تیره تری دارند و با ایجاد گرما و آسیب مکانیکی به فولیکول های مو آسیب می رسانند. لیزر موهای زائد در دوران بارداری هنوز هیچ تحقیقی در مورد میزان خطرناک بودن لیزر موهای زائد برای خانم های باردار صورت نگرفته است ولی بسیاری از متخصص ها در سرتاسر دنیا به افراد باردار توصیه می کنند که در دوران بارداری نباید از لیزر موهای زائد استفاده کنند زیرا ممکن است به جنین آسیب برساند.

>> لیزر موهای زائد چه تاثیری بر روی خانم های باردار می گذارد؟

1- لیزر موهای زائد از پرتوهای تجزیه نشده ای استفاده می کند که این تکنیک گرمای زیادی را تولید می کند. لیزر باعث جهش و تغییر سلولی نمی شود و پرتوهای نور لیزر فقط تا چند میلی متر وارد پوست شما می شوند ولی این پرتوها می توانند توسط بافت های اطراف هم جذب بشوند. هنوز پزشکها مطمئن نیستند که چگونه این مسئله بر روی جنین شما تاثیر می گذارد. 2- لیزر موهای زائد برای بعضی از خانم های باردار با درد خفیفی همراه است و متخصص هم از کرم برای بی حسی استفاده می کند. از این کرم نباید در دوران بارداری استفاده بشود زیرا بدن شما می تواند هر چیزی که بر روی پوستتان می زنید را به راحتی جذب کند. 3- همانطور که می دانید، پوست شما در دوران بارداری بسیار حساس می شود و لیزر موهای زائد نه تنها باعث قرمزی و التهاب می شود، بلکه مشکلات پوستی جدی تری را برای شما می تواند به دنبال داشته باشد. 4- علاوه بر این موارد، تعداد جلسات لازم برای لیزر موهای زائد بستگی به چرخه رشد موهای شما دارد. تغییرات هورمونی در طول بارداری می تواند چرخه رشد موها را کوتاه تر کند و یا فولیکول های زیر پوست را هم تحریک کند. در کل، بعضی از زنان باردار شاهد رشد سریعتر موهایشان هستند. 5- نوسانات هورمونی باعث تغییراتی در تولید ملانین هم می شود و در نتیجه این روند باعث می شود که لیزر موهای زائد تاثیر کمتری در رفع موهای زائد ولی درد بیشتری داشته باشد. 6- یکی از دلایلی که استفاده از لیزر در دوران بارداری توصیه نمی شود این است که لیزر میتواند باعث انقباضات ماهیچه ها بشود؛ مخصوصا وقتی بر روی شکم و ران ها انجام می شود. 7- اندام هایی مثل سینه ها و ناحیه بیکینی در دوران بارداری و مخصوصا در ماه های آخر بسیار حساس می شوند و تحمل بیمار در حین لیزر موهای زائد بسیار کمتر از حالت عادی می شود. حساسیت بیش از حد پوست هم باعث عوارض و مشکلاتی مثل قرمزی و التهاب شدید پوست می شود. 8- دراز کشیدن و یا نشستن در حین لیزر موهای زائد در دوران بارداری بسیار سخت است و چون لیزر به جلسات متعددی نیاز دارد تا موثر واقع بشود، اگر از اول بارداری هم اقدام به لیزر موهای زائد کنید، باز هم مجبورید که در طی ماه های بعدی برای جلسات دوم و سوم دوباره به کلینیک مراجعه کنید که این پروسه واقعا برای یک خانم بارداری که ماه به ماه جنین بزرگتر می شود، بسیار سخت و طاقت فرسا است؛ پس بهتر است که فرآیند لیزر موهای زائدتان را به تعویق بیندازید و بعد از زایمان برای لیزر اقدام کنید.

>> آیا استفاده از دستگاه IPL برای لیزر موهای زائد در دوران بارداری اشکالی دارد؟

لیزر موهای زائد با دستگاه IPL یکی از آخرین تکنولوژی های روز است که کمک می کند تا موهای زائد به طور کامل برطرف بشوند. پرتوهای نوری که این دستگاه تولید می کند، پراکندگی بیشتری دارد ولی کم قدرت تر از سایر دستگاه ها است. هیچ تحقیقی در زمینه بی خطر بودن استفاده از دستگاه IPL در دوران بارداری انجام نشده است بنابراین بهتر است که در دوران بارداری از این دستگاه استفاده نکنید.

>> آیا روش های دیگری برای رفع موهای زائد در دوران بارداری وجود دارد؟

برای رفع موهای زائد گزینه های زیادی پیش رویتان دارید ولی باید ببینید که آیا برای شرایط خاص شما می توانند مفید باشند یا خیر. توجه داشته باشید که قبل از انتخاب روش رفع موهای زائد، حتما با متخصص مشورت نمایید. روش های رفع موهای زائد عبارتند از:

1- وکس

در دوران بارداری، پوست شما نسبت به وکس واکنش خاصی نشان می دهد و پوست شما حساس تر از قبل می شود. بهتر است قبل و بعد از وکس، از لوسیونی برای ضدعفونی کردن پوستتان استفاده کنید تا احتمال سوزش، قرمزی و سوختگی در سطح پوست و همچنین احتمال عفونت هم کاهش پیدا کند.

2- کرم های موبر

نگرانی اصلی که در استفاده از کرم های موبر در دوران بارداری وجود دارد این است که کرم های موبر دارای ترکیبات شیمیایی هستند؛ مثل پودر باریم سولفید و کلسیم تیوگلیکولات.

3- شیو

شیو موهای زائد، روش راحتی در دوران بارداری نیست و بهتر است از همسرتان بخواهید که به شما کمک کند. بعد از شیو هم از یک مرطوب کننده خوب استفاده کنید تا پوستتان نرم بشود.

4- الکترولیز

از انجام الکترولیز در دوران بارداری باید خودداری کنید. خانم هایی که به نوزادشان شیر می دهند هم نباید از الکترولیز برای رفع موهای زائد استفاده کنند. الکترولیز موهای زائد در بخش شکم ممکن است تاثیرات منفی و خطرناکی بر روی جنین بگذارد، پس بهتر است از این روش استفاده نکنید.

>> نکته آخر برای خانم های باردار

همانطور که متوجه شده اید، همه ی روش های نام برده شده در این مقاله، عوارض و مشکلاتی خاصی را برای خانم های باردار به دنبال دارند؛ پس لازم است حتما با متخصص در این زمینه مشورت کنید تا روشی بی خطر و به دور از هر گونه عارضه برای شما انتخاب بشود.

[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]

لیزر موهای زائد با دستگاه IPL

پنجشنبه 1 آذر 1397
18:49
امیر علوی

لیزر موهای زائد با دستگاه IPL در کلینیک پوست و مو رز

>> لیزر موهای زائد با دستگاه IPL (آی پی ال)

در لیزر موهای زائد با روش آی پی ال برای درمان چین و چروک ها، لکه هایی که در اثر افزایش سن بر روی صورت بوجود می آیند و همچنین برای رفع موهای زائد از نور شدیدی استفاده می شود. از آی پی ال برای کاهش یا برطرف کردن موارد زیر هم استفاده می شود :

لیزر موهای زائد با دستگاه IPL

 1. خال های مادرزادی
 2. آسیب های پوستی که بخاطر نور خورشید ایجاد شده اند
 3. واریس
 4. کک و مک
 5. رگ های خونی آسیب دیده در روی صورت
 6. رفع موهای زائد صورت، گردن، پشت بدن، قفسه سینه، پاها، زیر بغل و ناحیه بیکینی

>> تفاوت بین آی پی ال و لیزر

با اینکه آی پی ال و لیزر از نظر کاربرد شبیه هم هستند، ولی طول امواج لیزر می تواند پوست شما را به خوبی تحت پوشش خود قرار بدهد ولی آی پی ال مانند فلش دوربین عکاسی، طول موج های متفاوتی را تولید می کند. در واقع، نورهای آی پی ال پراکنده تر از نور لیزر است. آی پی ال بدون وارد کردن هیچگونه آسیبی به لایه اول پوست، سریع به لایه دوم پوست نفوذ می کند. لیزر موهای زائد دستگاه IPL رنگدانه هایی که روی پوست شما قرار دارند، نور آی پی ال را جذب می کنند و این نور سریع به گرما تبدیل می شود. گرما هم فولیکول های مو را تخریب می کند تا از رشد دوباره ی موهای زائد جلوگیری کند. شما می توانید از آی پی ال برای همه ی نقاط بدنتان استفده کنید ولی ممکن است این دستگاه بر روی بخش های ناهموار بدن تاثیر خوبی نداشته باشد. به افرادی که در سطح پوست خود اسکارهای بزرگ و برآمده دارند و یا رنگ پوست تیره ای دارند، استفاده از دستگاه آی پی ال برای رفع موهای زائد پیشنهاد نمی شود. علاوه بر این، هر چه موهای بیمار تیره تر باشد، نتیجه بهتری از آی پی ال می گیرد.

>> آمادگی برای لیزر موهای زائد با آی پی ال

در جلسه مشاوره، متخصص نقاطی که قصد لیزر دارید را معاینه می کند و با شما در مورد تاثیراتی که آی پی ال میتواند بر روی پوست شما بگذارد، بطور مفصل صحبت می کند. اگر تا به حال شاهد هر گونه اگزما یا آکنه التهابی در سطح پوست خود بوده اید، باید به متخصص اطلاع بدهید. متخصص پوست و مو به شما توصیه می کند که از یک سری فعالیت ها و حتی داروها تا 2 هفته قبل از لیزر خودداری کنید. مواردی که در طول این 2 هفته نباید انجام بدهید شامل:

 1. تزریق کلاژن
 2. لایه برداری پوست با مواد شیمیایی
 3. وکس
 4. قرار نگرفتن در معرض نور آفتاب
 5. کرم ها و محصولاتی که حاوی ویتامین A هستند؛ مانند گلیکولیک اسید
 6. داروهایی که ریسک خونریزی را افزایش می دهند

>> فرآیند لیزر موهای زائد با آی پی ال

متخصص، نقاطی که قصد لیزر دارید را ضدعفونی می کند و بر روی پوست شما از ژل سردی استفاده می کند و برای محافظت از چشمانتان، به شما عینک تیره می دهد. پالس یا ضربات آی پی ال ممکن است باعث سوزش پوست شما هم بشود. زمان لازم برای آی پی ال هم بستگی به بزرگی یا کوچکی نقاطی دارد که قصد لیزر دارید و معمولا تا 30 دقیقه طول می کشد. برای اینکه از آی پی ال نتیجه خوبی بگیرید، باید 6 الی 12 جلسه برای لیزر موهای زائد خود به کلینیک مراجعه کنید؛ البته متخصص بین جلسات لیزر، فاصله یک ماهه الی دو ماهه می گذارد.

>> عوارض لیزر موهای زائد با آی پی ال

اکثر بیماران بعد از لیزر موهای زائد با آی پی ال، شاهد قرمزی و تورم خفیفی هستند که با گذشت 1 الی 2 روز از بین می رود. در بعضی از بیماران، عوارض زیر هم مشاهده می شود:

 1. کبودی
 2. تغییر رنگ پوست
 3. عفونت
 4. تاول پوستی

بعد از لیزر موهای زائد با آی پی ال، پوست شما در برابر نور آفتاب بسیار حساس است پس حتما از پوستتان محافظت کنید. خراشیدن و وارد کردن هرگونه آسیب فیزیکی به پوست هم باعث حساسیت بیشتر پوست می شود و حتما باید پوستتان را ضدعفونی کنید تا از ایجاد عفونت جلوگیری کنید.

>> مزیت های لیزر موهای زائد با آی پی ال

 1. جلوگیری از رشد مجدد موهای زائد
 2. کاهش سرعت رشد موهای زائد
 3. کاهش ضخامت موها
 4. آی پی ال موهای زائد بیشتری را تحت پوشش قرار می دهد و برای بخش های بزرگتر بدن بسیار مفید است
 5. .علاوه بر رفع موهای زائد، سایر مشکلات پوستی را هم برطرف می نماید

>> استفاده از آی پی ال برای لیزر موهای زائد صورت

دستگاه آی پی ال برای لیزر موهای زائد صورت در خانم ها، عملکرد بسیار خوبی دارد ولی نمی توان از این دستگاه برای سر، ابروها و چشم ها استفاده کرد. استفاده از آی پی ال برای زیر گونه ها یا قسمت بالایی لب یا چانه بلامانع است. هگام لیزر موهای زائد، چشمهایتان را ببندید و به طور مستقیم به نور آی پی ال نگاه نکنید تا به چشمهایتان آسیبی نرسد.

>> نتایج استفاده از آی پی ال

بعد از لیزر موهای زائد با آی پی ال، شاهد کاهش دائمی موهای زائد هستید و همچنین موها آهسته تر از قبل رشد می کنند. شما نیازی به شیو موهای زائدتان به صورت مرتب ندارید. بعد از لیزر، موهای زائد نازک تر و کم پشت تر از قبل می شوند و حتی رنگ آنها هم روشن تر از قبل می شود.

>> چرا برای رفع کامل موهای زائد، به چند جلسه آی پی ال نیاز است ؟

موهای زائد شما، چرخه رشد متفاوتی دارند و فقط فولیکول موهایی با نور و گرمای آی پی ال تخریب می شوند که در مرحله رشد خود قرار داشته باشند. فولیکول موهای زائدی که هنوز رشد نکرده اند، نمی توانند توسط آی پی ال تخریب بشوند و بخاطر همین بیمار باید در طی چند جلسه، اقدام به لیزر موهای زائد خود با آی پی ال کند.

>> آیا لیزر موهای زائد با آی پی ال درد دارد ؟

در حین لیزر موهای زائد با آی پی ال، ممکن است احساس گزش خفیفی داشته باشید ولی این حس به میزانی نیست که نتوانید تحمل کنید. بعد از لیزر با آی پی ال هم تا چند دقیقه الی چند ساعت احساس گرما می کنید.

[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]

لیزر موهای زائد با دستگاه IPL

پنجشنبه 1 آذر 1397
18:48
امیر علوی

لیزر موهای زائد با دستگاه IPL در کلینیک پوست و مو رز

>> لیزر موهای زائد با دستگاه IPL (آی پی ال)

در لیزر موهای زائد با روش آی پی ال برای درمان چین و چروک ها، لکه هایی که در اثر افزایش سن بر روی صورت بوجود می آیند و همچنین برای رفع موهای زائد از نور شدیدی استفاده می شود. از آی پی ال برای کاهش یا برطرف کردن موارد زیر هم استفاده می شود :

لیزر موهای زائد با دستگاه IPL

 1. خال های مادرزادی
 2. آسیب های پوستی که بخاطر نور خورشید ایجاد شده اند
 3. واریس
 4. کک و مک
 5. رگ های خونی آسیب دیده در روی صورت
 6. رفع موهای زائد صورت، گردن، پشت بدن، قفسه سینه، پاها، زیر بغل و ناحیه بیکینی

>> تفاوت بین آی پی ال و لیزر

با اینکه آی پی ال و لیزر از نظر کاربرد شبیه هم هستند، ولی طول امواج لیزر می تواند پوست شما را به خوبی تحت پوشش خود قرار بدهد ولی آی پی ال مانند فلش دوربین عکاسی، طول موج های متفاوتی را تولید می کند. در واقع، نورهای آی پی ال پراکنده تر از نور لیزر است. آی پی ال بدون وارد کردن هیچگونه آسیبی به لایه اول پوست، سریع به لایه دوم پوست نفوذ می کند. لیزر موهای زائد دستگاه IPL رنگدانه هایی که روی پوست شما قرار دارند، نور آی پی ال را جذب می کنند و این نور سریع به گرما تبدیل می شود. گرما هم فولیکول های مو را تخریب می کند تا از رشد دوباره ی موهای زائد جلوگیری کند. شما می توانید از آی پی ال برای همه ی نقاط بدنتان استفده کنید ولی ممکن است این دستگاه بر روی بخش های ناهموار بدن تاثیر خوبی نداشته باشد. به افرادی که در سطح پوست خود اسکارهای بزرگ و برآمده دارند و یا رنگ پوست تیره ای دارند، استفاده از دستگاه آی پی ال برای رفع موهای زائد پیشنهاد نمی شود. علاوه بر این، هر چه موهای بیمار تیره تر باشد، نتیجه بهتری از آی پی ال می گیرد.

>> آمادگی برای لیزر موهای زائد با آی پی ال

در جلسه مشاوره، متخصص نقاطی که قصد لیزر دارید را معاینه می کند و با شما در مورد تاثیراتی که آی پی ال میتواند بر روی پوست شما بگذارد، بطور مفصل صحبت می کند. اگر تا به حال شاهد هر گونه اگزما یا آکنه التهابی در سطح پوست خود بوده اید، باید به متخصص اطلاع بدهید. متخصص پوست و مو به شما توصیه می کند که از یک سری فعالیت ها و حتی داروها تا 2 هفته قبل از لیزر خودداری کنید. مواردی که در طول این 2 هفته نباید انجام بدهید شامل:

 1. تزریق کلاژن
 2. لایه برداری پوست با مواد شیمیایی
 3. وکس
 4. قرار نگرفتن در معرض نور آفتاب
 5. کرم ها و محصولاتی که حاوی ویتامین A هستند؛ مانند گلیکولیک اسید
 6. داروهایی که ریسک خونریزی را افزایش می دهند

>> فرآیند لیزر موهای زائد با آی پی ال

متخصص، نقاطی که قصد لیزر دارید را ضدعفونی می کند و بر روی پوست شما از ژل سردی استفاده می کند و برای محافظت از چشمانتان، به شما عینک تیره می دهد. پالس یا ضربات آی پی ال ممکن است باعث سوزش پوست شما هم بشود. زمان لازم برای آی پی ال هم بستگی به بزرگی یا کوچکی نقاطی دارد که قصد لیزر دارید و معمولا تا 30 دقیقه طول می کشد. برای اینکه از آی پی ال نتیجه خوبی بگیرید، باید 6 الی 12 جلسه برای لیزر موهای زائد خود به کلینیک مراجعه کنید؛ البته متخصص بین جلسات لیزر، فاصله یک ماهه الی دو ماهه می گذارد.

>> عوارض لیزر موهای زائد با آی پی ال

اکثر بیماران بعد از لیزر موهای زائد با آی پی ال، شاهد قرمزی و تورم خفیفی هستند که با گذشت 1 الی 2 روز از بین می رود. در بعضی از بیماران، عوارض زیر هم مشاهده می شود:

 1. کبودی
 2. تغییر رنگ پوست
 3. عفونت
 4. تاول پوستی

بعد از لیزر موهای زائد با آی پی ال، پوست شما در برابر نور آفتاب بسیار حساس است پس حتما از پوستتان محافظت کنید. خراشیدن و وارد کردن هرگونه آسیب فیزیکی به پوست هم باعث حساسیت بیشتر پوست می شود و حتما باید پوستتان را ضدعفونی کنید تا از ایجاد عفونت جلوگیری کنید.

>> مزیت های لیزر موهای زائد با آی پی ال

 1. جلوگیری از رشد مجدد موهای زائد
 2. کاهش سرعت رشد موهای زائد
 3. کاهش ضخامت موها
 4. آی پی ال موهای زائد بیشتری را تحت پوشش قرار می دهد و برای بخش های بزرگتر بدن بسیار مفید است
 5. .علاوه بر رفع موهای زائد، سایر مشکلات پوستی را هم برطرف می نماید

>> استفاده از آی پی ال برای لیزر موهای زائد صورت

دستگاه آی پی ال برای لیزر موهای زائد صورت در خانم ها، عملکرد بسیار خوبی دارد ولی نمی توان از این دستگاه برای سر، ابروها و چشم ها استفاده کرد. استفاده از آی پی ال برای زیر گونه ها یا قسمت بالایی لب یا چانه بلامانع است. هگام لیزر موهای زائد، چشمهایتان را ببندید و به طور مستقیم به نور آی پی ال نگاه نکنید تا به چشمهایتان آسیبی نرسد.

>> نتایج استفاده از آی پی ال

بعد از لیزر موهای زائد با آی پی ال، شاهد کاهش دائمی موهای زائد هستید و همچنین موها آهسته تر از قبل رشد می کنند. شما نیازی به شیو موهای زائدتان به صورت مرتب ندارید. بعد از لیزر، موهای زائد نازک تر و کم پشت تر از قبل می شوند و حتی رنگ آنها هم روشن تر از قبل می شود.

>> چرا برای رفع کامل موهای زائد، به چند جلسه آی پی ال نیاز است ؟

موهای زائد شما، چرخه رشد متفاوتی دارند و فقط فولیکول موهایی با نور و گرمای آی پی ال تخریب می شوند که در مرحله رشد خود قرار داشته باشند. فولیکول موهای زائدی که هنوز رشد نکرده اند، نمی توانند توسط آی پی ال تخریب بشوند و بخاطر همین بیمار باید در طی چند جلسه، اقدام به لیزر موهای زائد خود با آی پی ال کند.

>> آیا لیزر موهای زائد با آی پی ال درد دارد ؟

در حین لیزر موهای زائد با آی پی ال، ممکن است احساس گزش خفیفی داشته باشید ولی این حس به میزانی نیست که نتوانید تحمل کنید. بعد از لیزر با آی پی ال هم تا چند دقیقه الی چند ساعت احساس گرما می کنید.

[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]

همه چیز در مورد لیزر موهای زائد و نتایج بعد از لیزر موهای زائد

سه شنبه 29 آبان 1397
15:36
امیر علوی

همه چیز در مورد لیزر موهای زائد و نتایج بعد از لیزر موهای زائد

همه چیز در مورد لیزر موهای زائد

با " کلینیک پوست و مو رز " همرا باشید با مقاله کاربردی و جامع " همه چیز در مورد لیزر موهای زائد " و نتایج بعد از لیزر موهای زائد .

همه چیز در مورد لیزر موهای زائد

>> واقعیت هایی در مورد لیزر موهای زائد

 1. - در لیزر موهای زائد برای جلوگیری از رشد موها، از تکنولوژی نورهای متمرکز استفاده می شود.
 2. - لیزر موهای زاید یکی از بهترین فرآیندهایی است که به جراحی نیازی ندارد و از سال 2016 تا کنون در آمریکا از این روش استفاده می شود.
 3. - از لیزر موهای زاید می توان برای همه ی بخش های بدن استفاده کرد.

>> ایمنی دستگاه لیزر موهای زائد

 1. - از سال 1960 بر روی کارایی دستگاه لیزر موهای زائد آزمایشات زیادی انجام شده است و از سال 1990 استفاده از لیزر آغاز شده است.
 2. - اولین دستگاه لیزر موهای زائد در سال 1995 ساخته شده است که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا هم تایید شده است.
 3. - وسایلی که در ساخت دستگاه لیزر موهای زاید استفاده می شود، کاملا بی خطر است و کارایی کلیه اجزای دستگاه لیزر موهای زائد توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده است.
 4. - معمولا برای لیزر موهای زاید، 3 الی 7 جلسه لازم است.
 5. - در اکثر موارد، بیماران درد کمی را در طول لیزر موهای زائد و بعد از آن احساس می کنند.
 6. - لیزر موهای زائد به دوره ریکاوری خاصی نیاز ندارد.

لیزر موهای زائد

>> کارایی لیزر موهای زائد :

 1. - بر طبق تحقیقاتی که در سال 2003 انجام شده است، 71 درصد از بیماران از نتایج لیزر موهای زائد خود رضایت کاملی دارند.
 2. - بر طبق تحقیقات در سال 2012، لیزر موهای زائد بیشتر توسط بیمارانی انتخاب می شود که پوست های تیره تری دارند.

>> لیزر موهای زائد چیست ؟

لیزر موهای زائد، یک روش غیر تهاجمی برای کاهش یا رفع موهای آزار دهنده بدن است. در بین بیش از 1 میلیون روش و فرآیند برای رفع موهای زائد، لیزر موهای زائد از سال 2016 یکی از پرطرفدارترین فرآیندها در آمریکا شناخته شده است. لیزر موهای زائد، گزینه خوبی برای کسانی است که موهای زائد زیادی دارند و به دنبال روشی برای کاهش یا رفع موهای زائد در تمام بخش های بدن خود هستند.

>> فرآیند لیزر موهای زائد

قبل از انجام لیزر موهای زائد، متخصص یا دستیارانش نقاط مشخصی از بدن را ضد عفونی می کنند. اگر بخش مورد نظر حساس باشد، می توان از ژل بی حسی هم استفاده کرد. در طول لیزر موهای زائد، همه ی افرادی که در اتاق لیزر حضور دارند، باید از چشمان خود در برابر نور لیزر محافظت نمایند. به محض اینکه نقطه مورد نظر بی حس شود، متخصص بر روی قرار دادن دستگاه لیزر بطور مستقیم بر روی نقاط مورد نظر متمرکز می شود. هر چقدر بخش های مورد نظر بزرگتر باشند، فرآیند لیزر موهای زائد بیشتر طول می کشد. لیزر بخش های کوچک تر، در عرض چند دقیقه انجام می شود ولی لیزر بخش های بزرگتر تا یک ساعت هم ممکن است طول بکشد. وقتی نور لیزر به فولیکول های مو می رسد، امکان دارد کمی بوی سوختگی هم احساس کنید.

>> آمادگی های قبل از لیزر موهای زائد

متخصص به شما در مورد آمادگی های قبل از لیزر موهای زاید توضیحاتی خواهد داد. البته انجام یک سری از کارها، تاثیر لیزر را برای رفع موهای زائد افزایش خواهد داد و حتی می تواند عوارض جانبی ناشی از آن را هم کاهش بدهد. چند تا از کارهای مفیدی که قبل از لیزر موهای زاید می توانید انجام بدهید، عبارتند از :

 1. - قبل از لیزر موهای زائد، به مدت چند روز در معرض نور خورشید قرار نگیرید. لیزر موهای زاید نباید روی پوست آفتاب سوخته انجام بشود.
 2. - از وارد کردن هر گونه آسیب و جراحت به پوستتان خودداری کنید.
 3. - از وکس و سایر روش های اصلاح موهای زائد خودداری کنید.
 4. - دارو مصرف نکنید (مخصوصا داروی آسپیرین)
 5. - اگر در بدن شما عفونتی وجود دارد مانند تاول تبخالی یا حتی اگر عفونت باکتریایی در سطح پوستتان دارید، نمی توانید از لیزر برای رفع موهای زائدتان استفاده کنید.

علاوه بر اینها اگر پوست شما تیره باشد، ممکن است متخصص از شما بخواهد که اول پوستتان را در کلینیک با لیزر سفید کنید ( لیزر بلیچینگ ) و بعد برای رفع موهای زائد از لیزر استفاده کنید.

>> نتایج بعد از لیزر موهای زائد

بعد از لیزر، تعداد موهای زائد در بخش هایی که مورد درمان قرار گرفته است، تا حد زیادی کاهش می یابد. 2 الی 8 هفته بعد از لیزر موهای زائد، شاهد افزایش سرعت رشد موهای زائد خواهید بود زیرا تمام فولیکول های مو به یک اندازه به لیزر واکنش نشان نمی دهند. اکثر بیماران شاهد 10 الی 25 درصد از کاهش حجم موهای زائد خود، بعد از اولین جلسه لیزر موهای زاید هستند. حدودا بین 3 الی 8 جلسه طول می کشد تا موها بطور دائم از بین بروند. متخصص می تواند تعداد دقیق جلسات لازم را در اولین جلسه از لیزر به شما بگوید. علاوه بر این، مراجعه به کلینیک پوست و مو بطور سالانه هم تاثیر خوبی در نتایج نهایی لیزر موهای زاید شما خواهد گذاشت.

>> هزینه لیزر موهای زائد

هزینه لیزر موهای زاید به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 1. تجربه متخصص
 2. موقعیت مکانی کلینیک پوست و مو
 3. حجم کار و بخش های مورد نظر برای لیزر
 4. تعداد جلسات

>> لیزر چگونه باعث کاهش تعداد موهای زائد می شود؟

در لیزردرمانی، برای رفع موهای زائد از نور متمرکزی استفاده می شود تا بر روی فولیکول های مو نهایت تاثیر را بگذارد. فولیکول های مو مانند حفره های کوچکی هستند که در زیر پوست قرار دارند و موها از همین حفره ها رشد می کنند. فولیکول های مو، نور لیزر را جذب نمی کنند بلکه این رنگدانه های مو هستند کگه این نور را به خودشان جذب می کنند و مو سریعا بخار می شود زیرا لیزر گرمای زیادی دارد. همانطور که می دانید رنگدانه های مو نور لیزر را جذب می کنند، بنابراین موهای تیره تر نور لیزر را بهتر جذب می کنند؛ بخاطر همین است که افرادی با موهای تیره و پوست روشن، کاندیدهای ایده آلی برای لیزر موهای زائد هستند. بیمارانی که پوست تیره تری دارند، باید از دستگاه لیزری استفاده کنند که بتواند بر روی موی آنها (جدا از رنگ پوستشان) تاثیر خوبی بگذارد. بیمارانی که رنگ موی روشن تری دارند، کاندیدهای خوبی برای لیزر موهای زاید نیستند زیرا شاهد نتایج خوبی از لیزر موهای زائد خود نخواهند بود. دستگاه لیزر بر روی موهای بدون رنگدانه، نمی تواند به خوبی متمرکز بشود. در واقع لیزر موهای زائد بر روی موهای بلوند، خاکستری یا سفید اثری ندارد.

[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]

مقایسه لیزر موهای زائد و الکترولیز در کلینیک پوست و مو رز

سه شنبه 29 آبان 1397
15:35
امیر علوی

مقایسه لیزر موهای زائد و الکترولیز در کلینیک پوست و مو رز

>> مقایسه لیزر موهای زائد و الکترولیز

لیزر موهای زائد و الکترولیز، دو نوع پرطرفدار برای رفع موهای زائد صورت و بدن هستند که اثرات بلند مدت و ماندگاری را برای بیمار به دنبال دارند. لیزر موهای زائد و الکترولیز، روی فولیکول های مویی که زیر سطح پوست وجود دارند، تاثیر زیادی می گذارند. لیزر موهای زائد هم از سال 2013، در بین بیماران طرفداران زیادی پیدا کرده است.

الکترولیز هم با اینکه طرفداران خاص خود را دارد ولی به اندازه لیزر موهای زائد نتوانسته است در بین مردم محبوب بشود. مقاله امروز " کیلینیک پوست و مو رز " به مزایا، عوارض و سایر اطلاعات مربوط به این دو روش اختصاص دارد.

مقایسه لیزر موهای زائد و الکترولیز

>> لیزر موهای زائد

در دستگاه لیزر، برای رفع موهای زائد از پرتوهای ملایم ولی با گرمای بالا استفاده می شود. هدف از لیزر موهای زائد، آسیب به فولیکول های مو است تا روند رشد موها کاهش پیدا کند. اگرچه اثرات لیزر موهای زائد ماندگارتر از سایر روش هاست ( مانند شیو ) ، ولی لیزر نمی تواند موها را به طور دائمی از بین ببرد. برای اینکه بیمار شاهد نتایج ماندگاری از لیزر موهای زائد خود باشد، باید در طی چند جلسه اقدام به لیزر نماید.

لیزر موهای زائد

>> فواید لیزر موهای زائد

 1. لیزر موهای زائد را می توان برای هر قسمتی از بدن استفاده کرد؛ از صورت گرفته تا پاها. فقط نمی توان از لیزر برای چشم ها استفاده کرد. در واقع کاربردهای لیزر بسیار متنوع است.
 2. لیزر موهای زائد نیازی به دوره ریکاوری ندارد. شما می توانید بعد از هر جلسه لیزر، فعالیت های روتین خودتان را انجام بدهید.
 3. اگرچه بعد از هر بار لیزر موهای زائد، موهای جدید شروع به رشد می کنند ولی شاهد یک سری تغییرات در رنگ موهای زائد خواهید بود؛ در واقع رنگ موهای زائد روشن تر از قبل می شود. البته از نظر تعداد هم در هر جلسه، از تعداد موهای زائد کاسته می شود و حجم آنها مثل قبل نخواهد بود.

>> اثرات جانبی و عوارض های لیزر موهای زائد

اثرات جانبی لیزر موهای زائد شامل موارد زیر است:

 1. تاول روی سطح پوست
 2. التهاب
 3. تورم
 4. سوزش پوست
 5. تغییر رنگدانه ها در افرادی که پوست تیره تری دارند
 6. قرمزی

اثرات جانبی خفیف تر مانند سوزش و قرمزی پوست، بعد از گذشت چند ساعت از بین می روند. بیمار می تواند برای هر عارضه ای که دیرتر برطرف می شود، به متخصص مراجعه کند. اسکارها و تغییرات بافت پوست، هم جزو اثرات جانبی هستند که به ندرت اتفاق می افتند. شما می توانید با انتخاب متخصصی با مهارت و با تجربه، از ایجاد عوارض و اثرات جانبی جلوگیری نمایید. لیزر موهای زائد در سالن های آرایشی، به هیچ وجه توصیه نمی شود.

>> نکاتی در مورد قبل و بعد از لیزر موهای زائد

 1. قبل از لیزر موهای زائد، متخصص از کرم بی حسی برای کاهش درد استفاده می کند. اگر بعد از لیزر موهای زائد هوز هم احساس درد می کنید، می توانید با مشورت متخصص از داروهای ضد درد هم استفاده نمایید. البته ممکن است متخصص کرم استروئید را برای دردهای شدیدتر تجویز کند.
 2. استفاده از یخ یا کمپرس سرد در نقاطی که لیزر انجام داده اید، می تواند باعث بهبود عوارض طبیعی مثل قرمزی و تورم صورت بشود.
 3. لیزر موهای زائد، رشد موها را متوقف می کند ولی باعث رفع دائمی موهای زائد نمی شود؛ به همین خاطر باید در چند جلسه، لیزر موهای زائد را تکرار کنید. لیزر موهای زائد در طی جلسات منظم به شما کمک می کند تا بتوانید به نتایج بهتری برسید.
 4. بعد از هر جلسه لیزر موهای زائد، در معرض نور آفتاب قرار نگیرید؛ مخصوصا هنگام ظهر که تابش آفتاب شدیدتر است. قرار گرفتن در معرض آفتاب باعث سوختن پوست شما می شود. هر روز از ضد آفتاب مناسبی استفاده کنید. بهتر است 6 هفته قبل از لیزر موهای زائد هم در معرض نور مستقیم نور آفتاب قرار نگیرید تا به رنگدانه های پوستتان آسیبی وارد نشود.
 5. - اکثر بیماران نیاز دارند تا هر 6 هفته برای لیزر موهای زائد خود، به کلینیک پوست و مو مراجعه کنند. مراجعه منظم به کلینیک از رشد مجدد موها جلوگیری می کند.

>> هزینه لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد ، تحت پوشش بیمه سلامت قرار نمی گیرد. هزینه کلی لیزر موهای زائد، به تعداد جلسات مورد نیاز برای بیمار بستگی دارد. شاید هزینه لیزر موهای زائد در سالن های آرایشی پایین تر از کلینیک ها باشد ولی لیزر موهای زائد در این مکان ها به هیچ وجه توصیه نمی شود و احتمال بروز عوارض و اثرات جانبی بعد از لیزر موهای زائد هم بسیار بالاست.

>> الکترولیز

الکترولیز هم یکی دیگر از روش های رفع موهای زائد است که توسط متخصص های پوست انجام می شود و می تواند جلوی رشد موها را بگیرد. الکترولیز با وارد کردن یک اپیلاتور به درون پوست انجام می شود. الکترولیز با امواج خود از رشد موهای جدید جلوگیری می کند. برای اینکه نتایج بهتری بگیرید، باید الکترولیز را در طی چند جلسه انجام بدهید.

>> فواید الکترولیز

 1. اثرات الکترولیز ماندگارتر از لیزر موهای زائد است.
 2. الکترولیز می تواند از رشد موهای جدید در هر نوع پوستب جلوگیری کند.
 3. از الکترولیز می توان برای همه ی بخش های بدن استفاده کرد؛ حتی برای ابروها.

>> اثرات جانبی و عوارض های الکترولیز

اثرات جانبی موقت در الکترولیز کاملا طبیعی هستند و با گذشت یک روز برطرف می شوند. یکی از اثرات جانبی الکترولیز، سوزش و قرمز شدن پوست است. تورم و درد هم به ندرت در بن بیماران رخ می دهد. اثرات جانبی مهم تر در الکترولیز شامل بروز عفونت از طریق سوزن های استریل نشده است و همچنین ممکن است اسکارهایی در روی سطح پوست باقی بماند.

>> نکاتی در مورد الکترولیز

تعداد جلسات لازم برای الکترولیز بستگی به این دارد که در کدام بخش های بدنتان قصد دارید اکترولیز انجام بدهید. طبق تحقیقاتی که انجام شده است، هر هفته یا هر دو هفته نیاز به انجام الکترولیز خواهید داشت تا بتوانید به نتایج خوبی برسید. البته به محض اینکه موها از بین رفتند، دیگر نیازی به الکترولیز نخواهید داشت.

>> هزینه الکترولیز

هزینه الکترولیز بستگی به نقاطی دارد که تحت درمان قرار می گیرد و همچنین تعداد جلسات لازم برای الکترولیز هم یکی دیگر از فاکتورهایی است که در تعیین هزینه الکترولیز نقش دارد. البته اپیلاتورهای خانگی را هم می توان در بازار تهیه کرد ولی به اندازه دستگاه های تخصصی موجود در کلینیک ها موثر نیستند و با عوارض زیادی همراه هستند.

>> لیزر موهای زائد یا الکترولیز ؟ کدام یک بهتر است ؟

لیزر موهای زائد و الکترولیز در مقایسه با شیو، اثرات ماندگارتری دارند. البته هر کدام از این روش ها دارای مزایا و معایب مخصوص به خود هستند؛ مثلا اثرات الکترولیز در مقایسه با لیزر موهای زائد، ماندگارتر است ولی تعداد جلسات لازم برای الکترولیز بیشتر از تعداد جلسات لیزر موهای زائد است زیرا الکترولیز در هر جلسه تنها می تواند بخش کوچکی را تحث پوشش خود قرار بدهد؛ برعکس لیزر موهای زائد که در زمانی کوتاه می تواند بخش های بزرگتر بدن را تحت پوشش خود قرار بدهد و روی حجم زیادی از فولیکول های مو تاثیر بگذارد. انتخاب با شماست که آیا دوس دارید در مدت زمان کوتاه تری از شر موهای زائدتان خلاص شوید یا در طی زمان طولانی تر. شما می توانید با متخصص هم در این زمینه مشورت نمایید و با توجه به شرایطتتان، بهترین روش را انتخاب نمایید.

[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]

لیزر موهای زائد و لیزر موهای زائد زیر بغل

چهارشنبه 4 مهر 1397
4:52
امیر علوی

لیزر موهای زائد و لیزر موهای زائد زیر بغل

>> لیزر موهای زائد :

لیزر موهای زائد چیست؟خیلی از افراد از روش های دیگر برای اصلاح موهایشان، جواب خوبی نمی گیرند و چند روز بعد باز هم همان موها شروع به رشد می کند. لیزر موهای زائد راهی است برای از بین بردن ریشه موهای زاید و به تدریج باعث کاهش رشد موها و در نهایت از بین بردن موهای زائد می شود.با ما همراه باشید تا با لیزر موهای زائد اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

از لیزر مو می توان برای موهای قسمت های مختلف بدن استفاده کرد. تعداد جلسات موهای زائد بستگی به رنگ پوست فرد، نوع و جنس موهای زاید و آن قسمتی دارد که باید لیزر شود. با ما همراه باشید تا دوباره لیزر موهای زائد اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

لیزر موهای زائد

>> مزایای لیزر موهای زائد :

از لیزر می توان برای نقاط مختلف بدن از جمله موهای زائد صورت، موهای زائد پا، موهای زائد بازو، موهای زائد زیر بغل،موهای زائد شانه،موهای زائد شکم،موهای زائد سینه،موهای زائد پشت بدن، و غیره استفاده کرد. لیزر روی موهای سیاه و زبر بیشترین تاثیر را می گذارد و اگر فرد دارای پوست روشن باشد، باز هم می توانیم شاهد نتایج بهتری باشیم. بهترین زمان برای لیزر، فصل های سرد مخصوصا زمستان است زیرا در این فصل ها تابش آفتاب کمتر است و پوست لیزر شده کمتر آسیب می بیند. لیزر موهای زاید هیچ آسیبی به پوست و نقاط دیگر بدن نمی رساند.

لیزر موهای زائد

>> موارد منع لیزر موهای زاید :

کسانی که بیماری های خاصی مثل لوپوس یا پورفیری دارند، نمی توانند از لیزر برای رفع موهای زایدشان استفاده کنند چون نور لیزر برای آنها خیلی ضرر دارد. خانم های باردار هم نباید در معرض نور لیزر قرار بگیرند زیرا ممکن است برای جنین ضرر داشته باشد. کسانی که حساسیت پوستی، تبخال یا عفونت در محل مورد مورد نظر و یا سابقه تنبلی تخمدان و اختلالات هورمونی دارند، حتما پزشک خود را در جریان بگذارند.

>> انواع دستگاه های لیزر :

در حال حاضر، سه نوع دستگاه لیزر به نام های لیزر الکسانداریت، لیزر دیود و لیزر ان دی وجود دارد. دستگاه الکسانداریت، جدیدترین و سریع ترین دستگاه لیزر موهای زاید است. طول موج های این دستگاه متناسب با خصوصیات پوستی بیمار تنظیم می شود و اشعه لیزر این دستگاه بدون هیچگونه آسیبی، وارد پوست می شود. نتایج حاصل از لیزر موهای زائد توسط این دستگاه، بسیار رضایت بخش است.

>> نحوه لیزر موهای زائد :

ابتدا پزشک عینک های مخصوصی را به بیمار می دهد تا از چشم های او در برابر نور لیزر محافظت کند و همچنین پوست بیمار را با ژلی سرد می پوشاند. پزشک، دستگاه لیزر را روی نواحی مورد نظر قرار می دهد تا نور لیزر وارد فولیکول های مو بشود و سپس رنگدانه های موجود در فولیکول مو، نور لیزر را جذب کرده و در نهایت ریشه مو از بین برود. زمان انجام لیزر بسیار کوتاه است؛ مثلا لیزر بالای لب کمتر از یک دقیقه طول می کشد و لیزر نواحی بزرگتری مثل شکم حدودا یک ساعت طول می کشد.

>> مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

- تا 48 ساعت بعد از لیزر موهای زائد، در معرض آفتاب قرار نگیرید چون آفتاب تاثیر لیزر را کمتر می کند و باعث سوختگی پوست می شود. برای جلوگیری از آسیب های پوستی بعد از لیزر موهای زائد، به طور مرتب از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. - تا 24 ساعت اندامتان را مرطوب نکنید و از دئودورانت استفاده نکنید. - در صورتیکه پزشک، کمپرس های سرد و کرم های مخصوص ضد التهاب و ترمیم پوست را برایتان تجویز کرده است، حتما از آنها استفاده کنید. - ورزش ها و فعالیت های سنگین را انجام ندهید. - دوش آب گرم نگیرید چون آب گرم دمای بدن را بالا می برد و بدن شروع به عرق زدن می کند که در اینصورت احتمال بروز عفونت در اندام هایی که لیزر شده اند، هم بالا می رود. از رفتن به سونا و استخر هم خودداری کنید. - تا 48 ساعت بعد از لیزر موهای زائد، از مواد آرایشی و پمادهای موضعی استفاده نکنید. - بعد از لیزر موهای زائد هم نباید موهایتان را وکس و یا اپسلاسیون کنید. - برای جلسات بعدی لیزر می توانید با پزشک هماهنگ کنید.

>> مقایسه لیزر موهای زائد و اپیلاسیون

لیزر موهای زائد روشی جدید برای رفع موهای زاید است ولی اپیلاسیون روشی نسبتا قدیمی ست. لیزر روشی است برای رفع دائمی موهای زاید ولی اپلاسیون بطور موقت موها را از بین می برد. بیمار در حین لیزر موهای زائد خود، هیچگونه دردی را احساس نمی کند ولی اپیلاسیون با درد همراه است. لیزر هیچ آسیبی به پوست نمی رساند ولی اپیلاسیون باعث بروز حساسیت های مختلف پوستی می شود. بعد از چند جلسه لیزر، موهای زاید بطور کامل از بین می روند ولی در اپیلاسیون موهای زاید فقط بصورت موقت ناپدید می شوند و دوباره رشد می کنند. زمان لازم برای لیزر بسیار کوتاه است ولی زمان لازم برای اپیلاسیون، بسیار طولانی ست.

>> چه کسانی کاندید مناسبی برای لیزر موهای زائد هستند؟

کسانی که از اصلاح مکرر موهای زاید خود خسته شده اند و افرادی که تمایل دارند بطور دائمی از رشد موهای زاید راحت بشوند، کاندید خوبی برای لیزر موهای زائد هستند.

>> نظرات بیماران درباره لیزر موهای زائد

>> چرا لیزر مو در همه افراد نتایج یکسانی را به دنبال ندارد؟

نوع پوست و جنس موها در همه ی افراد یکسان نیست؛ بنابراین لیزر در بیماران مختلف، نتایج متفاوتی را به دنبال دارد. متخصص با توجه به پوست و موها، بهترین دستگاه را برای رفع موهای زائد انتخاب می کند.

>> آیا لیزر موهای زائد زیر بغل خطرناک است؟

غدد لنفاوی زیادی در زیر بغل وجود دارند و یکی از دغدغه های بیماران در مورد لیزر موهای زائد زیر بغل، آسیب به این غدد است. لازم به ذکر است که لیزر هیچ خطری برای سلامت غدد لنفاوی ندارد و هیچ آسیبی به آنها نمی زند.

>> آیا افرادی که دارای پوست های تیره تر هستند هم می توانند از لیزر برای رفع موهای زائد خود استفاده کنند؟

دستگاه لیزر، قابلیت تنظیم دارد و بر استس خصوصیات و فاکتورهای پوستی بیمار تنظیم می شود؛ بگونه ای که بیمار شاهد بهترین نتیجه از لیزر موهای زائد خود باشد. در افرادی که پوست های تیره تری دارند، لیزر حتی باعث تغییر رنگدانه های پوست آنها هم می شود.

>> معمولا لیزر موهای زائد چقدر طول می کشد؟

مدت زمان لازم لیزر موهای زائد، به بخشی از بدن بستگی دارد که قصد لیزر آن را دارید؛ مثلا لیزر پاها کمی طولانی تر از سایر قسمت هاست. معمولا لیزر موهای زائد بین نیم ساعت تا یک ساعت طول می کشد.

>> آیا لیزر کل بدن در یک جلسه مفید است؟

حتما شما هم شنیده اید که در بعضی از کلینیک ها، کل بدن را می توان در یک جلسه لیزر کرد. پزشک ها توصیه می کنند که بهتر است بیمار در هر جلسه، تنها یک الی دو قسمت از بدن خود را لیزر کند. برای اینکه نتایج بهتری از لیزر بگیرید، لازم است آن را به دفعات متعدد تقسیم کنید.

>> فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد، چند هفته باید باشد؟

چرخه رشد موهای بدن در هر انسانی متفاوت است؛ متخصص با توجه به میزان رشد، جنس، نوع و سایر خصوصیات موها، برای جلسات شما برنامه ریزی مناسبی می کند. معمولا فاصله 3 تا 6 هفته بین جلسات لیزر مناسب است.

>> بعد از لیزر موهای زائد، استفاده از کدام ضد افتاب پیشنهاد می شود؟

برای انتخاب نوع و مارک ضد آفتاب می توانید با متخصص مشورت نمایید زیرا متخصص نوع پوست شما را خوبی می شناسد و ضد آفتابی متناسب با خصوصیات پوستتان برای شما تجویز می کند. معمولا بهتر است بیمار از ضد آفتاب SPF30 استفاده کند.

>> لیزر برای کدام دسته از موها تاثیر بیشتری دارد؟

اگر نواحی که قصد لیزر آن را دارید، موهای زبرتر و تیره تری داشته باشد، لیزر می تواند تاثیر بهتری روی آنها بگذارد و در نتیجه می توانید نتیجه رضایت بخش تری را از لیزر موهای زائد خود بگیرید.

>> در مورد اثرات لیزر بر روی موهای زائد توضیح می دهید؟

لیزر، تاثیرات زیادی بر روی موهای زاید می گذارد مثلا تعداد موهای زائد را کاهش می دهد، بر روی چرخه ی رشد موهای زاید تاثیر می گذارد و سرعت چرخه رشد آنها را کاهش می دهد، موهای کلفت و زبر را نازک تر و نرم تر می کند و حتی روی رنگ موها هم تاثیر می گذارد؛ بطوریکه رنگ موهای زاید را روشن تر می کند. لیزر حتی پوست را هم نرم تر و لطیف تر می کند.

>> کدام دسته از افراد نمی توانند از لیزر برای رفع موهای زائد خود استفاده کنند؟

خانم هایی که باردار یا شیرده هستند، افرادی که زخم های زیادی در نواحی مورد نظر خود برای لیزر دارند و کسانی که در نقاط مورد نظر عفونت دارند، نمی توانند از لیزر برای رفع موهای زائد خود استفاده کنند.

>> آیا لیزر موهای زائد،محدودیت سنی دارد؟

پزشکها توصیه می کنند که افراد زیر 15 سال از لیزر استفاده نکنند.

>> از لیزر می توان برای کدام نقاط بدن استفاده کرد؟

از لیزر می توان برای تمام بخش های بدن استفاده کرد؛ از قبیل، لیزر موهای زائد زیر بغل و لیزر موهای زائد صورت و سایر اندام های بدن

>> در مورد مزیت لیزر نسبت به الکترولیز توضیح بدهید؟

در هر جلسه از الکترولیز، می توان موهای زائد یک بخش از بدن را از بین برد ولی با کمک لیزر می توان بخش های بزرگتر و وسیع تری از موهای زاید بدن را از بین برد. الکترولیز روشی بسیار کند و زمان بر برای رفع موهای زاید است زیرا هر یک از موهای زائد باید بطور جداگانه تخریب بشوند. در واقع الکترولیز برای نواحی بزرگ بدن مثل پاها کاربردی ندارد. نتایج حاصل از الکترولیز اصلا رضایت بخش نیست زیرا 50 درصد از موها پس از مدتی دوباره شروع به رشد می کنند ولی لیزر روشی سریع و موثر برای رفع کامل موهای زاید است. در موارد زیادی، بیماران هنگام الکترولیز احساس درد می کنند و این روش عوارضی مثل زخم، لکه، اسکار و عفونت را بر روی پوست بیمار به دنبال دارد.

>> مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد

- اگر داروی خاصی مصرف می کنید، حتما به پزشک اطلاع بدهید. - تا 6 هفته قبل از لیزر موهای زائد، نباید محل های مد نظرتان را وکس کنید زیرا با وکس، ریشه ها و فولیکول های مو موقتا ناپدید می شوند. - تا 4 هفته قبل از لیزر موهای زائد، از اپیلاسیون موهای زاید خودداری کنید. - تا 4 هفته قبل از لیزر موهای زائد، از کرم های سفید کننده پوست و همچنین از کرم های رفع موهای زاید استفاده نکنید. - شما می توانید 12 الی 14 ساعت قبل از لیزر، موهای آن ناحیه را با تیغ شیو کنید. - معمولا تا دو الی سه هفته قبل از لیزر موهای زائد نباید از داروهایی مثل انواع مسکن ها، قرص های ضد بارداری و غیره استفاده کنید. - در صورت مصرف داروی خاص، حتما به پزشک خود اطلاع بدهید. - قبل از لیزر موهای زائد، نباید بدنتان را توسط نور آفتاب و یا سایر روش ها برنزه کنید چون اینکار باعث سوختن و به جا ماندن اسکار بر روی سطح پوستتان می شود. تا 4 هفته قبل از لیزر موهای زائد، نباید در معرض نور آفتاب قرار بگیرید. - تا سه روز قبل از لیزر، به استخر نروید.

>>اقدامات لازم هنگام لیزر موهای زائد

- از لباس های راحت و گشاد استفاده کنید. لباس های تنگ مثل شلوارهای جین باعث ایجاد حساسیت پوستی می شوند. - پوست خود را از هر نوع کرم، لوسیون و غیره تمیز کنید.

>>عوارض لیزر موهای زائد :

لیزر موهای زائد ممکن است عوارضی مثل قرمزی پوست، ورم، سوزش، خارش، اسکار و رشد مجدد موها را به دنبال دارد. البته این عوارض بستگی به نوع پوست فرد و رنگ آن دارد. رشد دوباره موها در هر فرد متفاوت است و بستگی به هورمون ها و دیگر فاکتورهای بیولوژیکی دارد؛ معمولا بعد از 3 الی 7 جلسه رشد موها کاملا متوقف می شود. در موارد بسیار نادری هم تاول در سطح پوست فرد مشاهده شده است که در افراد با رنگ پوست تیره این امکان وجود دارد.

>>هزینه لیزر موهای زائد :

هزینه لیزر موهای زائد بستگی به نوع دستگاه لیزر، ناحیه بدن و تعداد جلسات دارد. "کلینیک تخصصی پوست و مو رز" با پزشکانی مجرب و متخصص و دستگاه های پیشرفته، خدمات لیزر موهای زاید را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد. در این کلینیک هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیزر موهای زائد، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.
[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به کلینیک پوست و مو رز است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات