درمان میگرن با تزریق بوتاکس

دوشنبه 5 آذر 1397
11:10
امیر علوی

درمان میگرن با تزریق بوتاکس

>> درمان میگرن با تزریق بوتاکس

همه ی ما می دانیم که با تزریق بوتاکس می توان چین و چروک های صورت را کاهش داد ولی آیا می دانید که برای درمان میگرن هم می توانید از بوتاکس استفاده کنید؟ در سال 2010، استفاده از بوتاکس برای درمان میگرن توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده است.

بسیاری از بیماران برای درمان میگرن خود، بوتاکس تزریق می کنند و خوشبختانه جواب هم می گیرند. قبل از اینکه شما هم بخواهید برای درمان میگرن خودتان اقدام به تزریق بوتاکس کنید، لازم است در این مورد اطلاعاتی هم بدست بیاورید؛ پس با ما همراه باشید. درمان میگرن با تزریق بوتاکس

>> چه نوع سردردهایی بهتر با بوتاکس درمان می شوند؟

بوتاکس فقط برای درمان میگرن تایید شده است؛ یعنی اگر شما 15 روز از ماه یا بیشتر از این میزان، دچار سردردهای وحشتناکی می شوید، پس تزریق بوتاکس می تواند برای شما مناسب باشد. در واقع، تزریق بوتاکس به کسانی که کمتر از 15 روز در ماه دچار سردرد می شوند، به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود.

>> بوتاکس چگونه می تواند میگرن را درمان کند؟

بوتاکس در اطراف رشته های عصبی که باعث ایجاد درد و میگرن شدید می شوند، تزریق می شود. بوتاکس بعد از تزریق، انتهای رشته عصبی را تحت تاثیر خود قرار می دهد و از آزادسازی پیام های شیمیایی که حاوی انتقال احساس درد هستند، به راحتی می تواند جلوگیری کند. در واقع این کار بوتاکس، از فعال سازی شبکه های ارتباطی درد در مغز جلوگیری می کند. فواید تزریق بوتاکس برای درمان میگرن قبل از اینکه سردردهای میگرن شروع بشوند، بوتاکس می تواند از ایجاد آنها به خوبی جلوگیری کند ولی مقداری زمان می برد تا بتواند به خوبی تاثیر خود را بر روی رشته های عصبی بگذارد. برای اینکه اثرات بوتاکس بیشتر مشخص بشود، لازم است بیمار طی دو جلسه دیگر هم تزریق بوتاکس را انجام بدهد. در واقع با افزایش تعداد جلسات میتوان شاهد نتایج موفقیت آمیز تزریدق بوتاکس بود. اثرات یک جلسه از تزریق بوتاکس می تواند برای 10 الی 12 جلسه ماندگاری داشته باشد. اکثر بیماران بعد از دو جلسه تزریق بوتاکس، شاهد کاهش 50 درصدی از سردردهای خود بوده اند.

>> بوتاکس برای درمان میگرن در چه نواحی از صورت و بدن تزریق می شود؟

نواحی که بوتاکس تزریق می شود، بستگی به نشانه های میگرن بیمار دارد. معمولا نواحی که بوتاکس برای درمان میگرن تزریق می شود، عبارتند از:

 1. پیشانی
 2. هر دو گیجگاه
 3. پشت و کناره های گردن
 4. قسمت بالایی شانه ها
 5. پشت سر

>> چه کسانی می توانند از بوتاکس برای درمان میگرن استفاده کنند؟

سازمان غذا و داروی آمریکا، استفاده از بوتاکس برای درمان میگرن را برای افراد بالای 18 سال تایید می کند.

>> جلسات تزریق بوتاکس برای درمان میگرن چگونه برگزار می شود؟

اولین جلسه از تزریق بوتاکس، حدودا 20 دقیقه طول می کشد. متخصص از سوزنی بسیار کوچک که بیشتر شبیه به سنجاق است، برای تزریق بوتاکس استفاده می کند. در جلسه اول، متخصص مقدار کمی از بوتاکس را در ماهیچه های سطحی صورت تزریق می کند. جالب است بدانید که هر جلسه از تزریق بوتاکس، شامل 31 بار تزریق در 7 نقطه اصلی در سر و گردن می شود. رایج ترین اثرات جانبی ناشی از تزریق بوتاکس شامل سفت شدن بیش از حد پوست در نقاطی است که بوتاکس تزریق شده و همچنین درد در ناحیه گردن هم پیش بینی می شود که پیشنهاد می دهیم از کمپرس سرد در ناحیه گردنتان استفاده کنید تا دردهایتان کاهش یابد. حتی ممکن است بعد از تزریق، سردرد هم داشته باشید. احساس ضعف و سستی در ماهیچه های گردن و شانه ها و عدم توانایی در نگه داشتن سر به سمت بالا هم از دیگر عوارض تزریق بوتاکس است. البته 6 ماه طول می کشد تا بتوانید بیشترین تاثیرات تزریق بوتاکس را در کاهش سردردهایتان مشاهده کنید.

>> فواید تزریق بوتاکس برای درمان میگرن

نشانه های سردردهای میگرن عبارتند از:

 1. حساسیت به نور و بو
 2. حالت تهوع و استفراغ
 3. واکنش شدید به صداها

بوتاکس می تواند تمام این نشانه ها را تا حد قابل توجهی کاهش بدهد. بعد از تزریق بوتاکس، حدودا 10 الی 14 روز طول می کشد تا احساس راحتی کنید. در بعضی از موارد هم ممکن است نشانه های میگرن بیمار کاهشی پیدا نکند و دوباره همان سردردها را تجربه کند؛ در این صورت، تزریق مجدد بوتاکس می تواند تاثیر بهتری داشته باشد و وضعیت شما را بهبود ببخشد.

>> بوتولونیوم توکسین و سردرد

در اوسط سال 1990، تعدادی از افراد گزارش کردند که بیمارانی که برای رفع سایر مشکلات خود بوتاکس تزریق کرده اند، شاهد بهبود سردرد خود بوده اند؛ به خاطر همین، تحقیقات در زمینه تاثیر بوتاکس بر درمان سردرد و میگرن آغاز شد.

>> چه عواملی باعث ایجاد میگرن می شوند؟

گاهی اوقات میگرن بدون هیچ علتی بوجود می آید ولی فاکتورهایی هم در ایجاد میگرن می توانند نقش داشته باشند. البته تغییر در ساختار شیمیایی مغز مانند کاهش سطح سروتونین هم می تواند باعث بوجود آمدن میگرن باشد. عواملی که باعث میگرن می شوند، عبارتند از:

 1. استرس
 2. تغییر الگوی خواب
 3. خستگی شدید
 4. غذاها و نوشیدنی های خاص
 5. تغییرات آب و هوایی و گرمای زیاد
 6. ورزش
 7. بوهای خاص
 8. سیگار کشیدن
 9. نورهای شدید
 10. تغییرات هورمونی در خانم ها (تغییرات هورمون هایی مثل استروژن و پروژسترون در دوران قاعدگی بارداری و یائسگی)
 11. صداهای بلند
 12. نخوردن غذا
 13. استفاده از الکل
 14. رفتن به مسافرت
 15. استفاده از داروهای خاص (مانند نیتروگلسیرین)

>> چه غذاهایی باعث ایجاد میگرن می شوند ؟

ممکن است بعضی از غذاها در ایجاد میگرن هم نقش داشته باشند که شامل موارد زیر می شوند:

 1. الکل یا نوشیدنی های دارای کافئین (قهوه، شکلات، چای، نوشابه و سودا)
 2. انواع نان ها
 3. پیتنزا، بادام زمینی و جگر مرغ
 4. افزودنی های غذایی مثل نیترات (در گوشت ها، هات داگ و پپرونی) ، اسپرتیم (شکر مصنوعی) و مونوسدیم گلوتامیک
 5. تیرامین که به طور طبیعی در بعضی از غذاها وجود دارد

وقتی غذاها ترش می شوند یا در یخچال می مانند، میزان تیرامین موجود در این غذاها هم افزایش می یابد. این غذاها می تواند شامل موارد زیر باشد:

 1. پنیرها
 2. کلم رنده شده و آب پز با سرکه
 3. شراب قرمز
 4. سبوس یا چاشنی چینی (ترکیبی از لوبیای جوشانده، شیر و غیره)
 5. ماهی دودی

  [ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]

  جوانسازی پوست صورت با تزریق بوتاکس

  پنجشنبه 1 آذر 1397
  18:53
  امیر علوی

  جوانسازی پوست صورت با تزریق بوتاکس

  >> جوانسازی پوست صورت

  همه ی ما شنیده ایم و می دانیم که چندین سال است که سلبریتی ها از تزریق بوتاکس برای جوانی صورت خود استفاده می کنند. تزریق بوتاکس، راهی برای کاهش چین و چروک های عمیق صورت است و به هیچ جراحی نیاز ندارد. تزریق بوتاکس در صنعت آرایشی و بهداشتی، طرفداران زیادی دارد و استفاده از آن آسان و موثر بوده و با عوارض بسیار کمی همراه است.

  در این مقاله در مورد بوتاکس که راز جوانی سلبریتی ها است، بیشتر می خوانیم.

  جوانسازی پوست صورت با تزریق بوتاکس

  >> تاریخچه بوتاکس

  "جاستینوس کرنر" برای اولین بار در سال 1820 در مورد بوتولینوم توکسین تحقیق کرده است. کرنر بر روی حیوانات و حتی بر روی خودش آزمایشاتی را انجام داده و به این نتیجه رسیده است که این سم قدرت فلج کردن ماهیچه ها را دارد ولی روی احساسات جاندار تاثیری نمی گذارد و از آن می توان برای درمان بعضی از مشکلات هم استفاده کرد. حدودا 1 قرن بعد بود که از توکسین برای درمان اسپاسم های ماهیچه ای و حرکات غیر ارادی استفاده شد؛ دکتر ریچارد کلارک که اهل کالیفرنیا بود، برای اولین بار از بوتاکس استفاده نمود. تزریق بوتاکس سازمان غذا و داروی آمریکا هم هنگام کشف تاثیر تزریق بوتاکس در بیماری هایی مثل باز و بسته کردن غیر ارادی چشمها و دوبینی چشم ها، از سال 1980 استفاده از بوتاکس را تایید کرده است. سازمان غذا و داروی آمریکا در آپریل سال 2002، با استفاده از بوتاکس برای درمان خطوط عمیق اخم که بین ابروها وجود دارد، موافقت کرده است. 7 نوع متفاوت از بوتولینوم توکسین وجود دارد؛ از نوع A گرفته تا G؛ البته از بوتولینوم توکسین نوع A در صنعت آرایشی استفاده می شود. بوتولینوم توکسین از باکتری بوجود می آید؛ درست مثل پنی سیلین که در کپک کشف شده است. البته امروزه، بوتاکس در مکان استریل آزمایشگاه هم تولید می شود.

  >> تزریق بوتاکس چگونه می تواند باعث جوانتر شدن شما بشود؟

  بسیاری از چین و چروک های صورت زمانی بوجود می آیند که ما از ماهیچه های صورتمان برای بیان احساسات و عواطفمان استفاده کنیم و با حالت صورت، پیام خود را به مخاطبمان برسانیم؛ مثلا وقتی می خندیم، چین و چروک های گوشه های چشمانمان بیشتر مشخص می شوند و وقتی اخم می کنیم، خطوط عمودی بین ابروهایمان بیشتر به چشم می آیند. تا زمانی که جوان هستیم، صورت ما سریع به حالت اول خود بر می گردد ولی وقتی سن ما افزایش پیدا می کند، پوست ما حجم خود را از دست می دهد و اثری از ذخایر کلاژن و الاستین در بافت پوست نمی ماند؛ بخاطر همین است که متوجه افتادگی، خطوط و چین و چروک های صورتمان می شویم. بوتاکس از دریافت پیام عصبی در ماهیچه مورد نظر جلوگیری می کند؛ البته منظور از پیام عصبی، انقباض ماهیچه است. عدم دریافت پیام عصبی در دراز مدت باعث ضعیف شدن ماهچه می شود، چین و چروک ها را کاهش می دهد و خطوط صورت را هم ناپدید می کند. تزریق بوتاکس می تواند تا چند ماه، از فعالیت ماهیچه مورد نظر جلوگیری کند و به بیمار کمک کند تا حرکاتی مثل اخم کردن را دیگر انجام ندهد. البته بعد از اتمام ماندگاری تزریق بوتاکس، ماهیچه دوباره فعال می شود و در نتیجه چین و چروک ها دوباره در صورت بیمار ظاهر می شوند.

  >> تزریق بوتاکس در مردان

  شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید درصد مردهایی که برای رفع چین و چروک و خطوط صورت خود بوتاکس تزریق می کنند، روز به روز افزایش می یابد. آمارها نشان می دهد که از سال 2000، تعداد مردهایی که داوطلب تزریق بوتاکس شده اند، 337 درصد افزایش پیدا کرده است. جالب است بدانید مردانی که کارمند هستند، دفاتر حقوقی دارند و یا در عرصه مد فعالیت می کنند، نسبت به سایر مردها بیشتر به دنبال تزریق بوتاکس هستند. اکثر مردها، بخاطر رقابت با سایر افراد اقدام به تزریق بوتاکس می کنند؛ وقتی مردها نتایج تزریق بوتاکس را در اطرافیان خود می بینند، بیشتر برای تزریق بوتاکس تحریک می شوند.

  >> اثرات تزریق بوتاکس

  اگر از بوتاکس به درستی استفاده شود، عوارض خیلی کمی را برای بیمار به دنبال خواهد داشت. بوتاکس در ماهیچه هایی تزریق می شود که باعث ایجاد چین و چروک می شوند. حجم کمی از بوتاکس در ماهیچه ها تزریق می شود و احتمال نفوذ بوتاکس در ماهیچه ها و بافت های دیگر بسیار کم است. تزریق بوتاکس کمتر از نیم ساعت طول می کشد که شامل صحبت بیمار با متخصص و در نهایت تزریق بوتاکس می شود. تزریق بوتاکس نیازی به بیهوشی ندارد و می توانید فورا به سرکارتان برگردید. ماندگاری اثرات بوتاکس در هر بیماری متفاوت است ولی اکثر بیماران نیاز دارند تا هر 3 الی 5 ماه، تزریق بوتاکس را تکرار کنند. در بعضی از بیماران هم اثرات تزریق بوتاکس در هر جلسه، ماندگارتر از دفعات پیشین می شود.

  >> چه کسانی نمی توانند بوتاکس تزریق کنند؟

  بیمارانی که باردار هستند، به بچه شیر می دهند یا بیماری های عصبی دارند، نباید از بوتاکس استفاده کنند. در واقع، تزریق بوتاکس برای رفع همه ی چین و چروک ها موثر نیست و اول باید با متخصص در این زمینه مشورت بشود.

  >> عوارض و اثرات جانبی تزریق بوتاکس

  1. کبودی موقت، شایعترین عارضه تزریق بوتاکس است
  2. در موارد بسیار نادری ممکن است بیمار دچار سردرد بشود که بعد از 24 الی 48 ساعت از بین می رود
  3. درصد کمی از بیماران هم دچار افتادگی پلک می شوند که سه هفته طول می کشد تا کاملا رفع بشود. برای جلوگیری از انتقال مواد بوتاکس به سایر بخش ها، تا 12 ساعت به نقاطی بوتاکس تزریق کرده اید، دست نزنید و سعی کنید حداقل 3 الی 4 ساعت بعد از تزریق بوتاکس دراز بکشید.

  >> کاربردهای بوتاکس

  از بوتاکس استفاده های زیادی می شود مثل :

  1. خطوط عمودی بین چشم ها ( یا برآمدگی پیشانی میان دو ابرو ) که به خط اخم معروف است
  2. خطوط افقی پیشانی
  3. خطوط پنجه کلاغی (گوشه چشم ها)
  4. لیفت ابروها
  5. ماهیچه های روی گردن
  6. خطوط اطراف دهان
  7. خطوط کناره های بینی
  8. خطوط عمیق کنار بینی
  9. خطوط عمودی بالای لبها

  تزریق بوتاکس می تواند هزمان با سایر فرآیندها هم انجام بشود، مثل تزریق فیلرها و لیز درمانی؛ تا بیمار بتواند به بهترین نتایج برسد. فیلرها باعث افزایش حجم پوست می شوند و اثرات پیری پوست را با برطرف کردن خطوط و چین و چروک های عمیق صورت از بین می برند. لیزر، هم لایه های خارجی و هم لایه های داخلی پوست را تحت تاثیر قرار می دهد تا ظاهری جوانتر برای بیمار ایجاد شود.

  امیدواریم مقاله جامع " جوانسازی پوست صورت " برای شما کابران گرانقدر مفید واقع گردیده باشد.

  جدا از تزریق بوتاکس به منظور رفع چین و چروک و خطوط صورت، کلینیک پوست و مو رز برای درمان مشکلاتی مثل تعریق بیش از حد، سردردهای ناشی از انقباضات ماهیچه ای، بی اختیاری ادراری، اصلاح فک مربعی و غیره هم اقدام به تزریق بوتاکس می نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق بوتاکس، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

  کلینیک پوست و مو


  [ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]

  درمان خطوط پنجه کلاغی دور چشم با تزریق بوتاکس

  پنجشنبه 1 آذر 1397
  18:45
  امیر علوی

  درمان خطوط پنجه کلاغی دور چشم با تزریق بوتاکس در کلینیک پوست و مو رز

  >> درمان خطوط پنجه کلاغی دور چشم با تزریق بوتاکس

  استفاده از روش های خانگی برای درمان خطوط پنجه کلاغی، به اندازه کافی موثر نیست. تزریق بوتاکس، یکی از راه های درمان خطوط پنجه کلاغی محسوب می شود. البته با وجود اینکه تزریق بوتاکس می تواند به راحتی خطوط پنجه کلاغی را برطرف کند، بیمار باید اطلاعات زیادی در مورد تزریق بوتاکس داشته باشد.خطوط پنجه کلاغی جزو اولین خطوط و چین و چروک هایی هستند که در روی صورت ظاهر می شوند.

  خطوط پنجه کلاغی به خطوطی گفته می شود که در گوشه چشمانتان ایجاد می شوند. قرار گرفتن در معرض آفتاب، نگاه با چشم نیمه باز و کشیدن سیگار مهم ترین دلایل ایجاد خطوط پنجه کلاغی در صورت هستند. وقتی شما می خندید، خطوط پنجه کلاغی بیشتر در روی صورتتان نمایان می شوند. هزینه، تعداد جلسات لازم، عوارض و اثرات جانبی هم از جمله اطلاعاتی هستند که بیمار باید بداند.

  درمان خطوط پنجه کلاغی دور چشم

  >> تزریق بوتاکس در گوشه چشم ها برای رفع خطوط پنجه کلاغی

  بوتاکس به وسیله سوزن های کوچکی در اطراف خطوط پنجه کلاغی تزریق می شود. اگر قدرت تحملتان بالا باشد، متخصص فقط از تکه ای یخ برای کاهش درد شما استفاده می کند ولی در مواردی که بیمار قدرت تحمل بالایی نداشته باشد، می توان از بی حسی موضعی هم کمک گرفت. به محض اینکه اطراف چشمانتان بی حس شود، متخصص فرآیند تزریق بوتاکس را شروع می کند. خطوط پنجه کلاغی، بخش کوچکی از صورت را می پوشانند و بوتاکس در این ناحیه، فقط چند دقیقه طول می کشد. اگر بخواهید در بخش های دیگر صورتتان هم بوتاکس تزریق کنید، این فرآیند بیشتر طول می کشد. گاهی اوقات، از لیزر هم همزمان با تزریق بوتاکس استفاده می شود. بوتاکس برای رفع خطوط پنجه کلاغی، به واحد کمی از بوتاکس نیاز دارد. برای هر چشمی، تقریبا به 5 واحد بوتاکس نیاز داریم. البته بعضی از متخصص ها برای رسیدن به نتایج بهتر، 24 واحد بوتاکس را برای بیمار تزریق می کنند.

  >> مزیت های تزریق بوتاکس برای رفع خطوط پنجه کلاغی

  1. تزریق بوتاکس برای رفع خطوط پنجه کلاغی، بسیار سریغ انجام می شود
  2. بوتاکس، خطوط پنجه کلاغی را به طور طبیعی برطرف می کند؛ بطوریکه کسی متوجه نمی شود که بوتاکس تزریق کرده اید
  3. احتمال ادامه پیدا کردن اثرات بی حسی در نقاط تزریق شده وجود ندارد
  4. نیازی به بیهوشی یا ریکاوری طولانی مدت ندارد
  5. تزریق منظم بوتاکس برای رفع خطوط پنجه کلاغی باعث ماندگاری بیشتر اثرات آن بر روی صورت می شود

  >> آیا تزریق بوتاکس برای رفع خطوط پنجه کلاغی واقعا موثر است؟

  حدودا 3 روز طول می کشد تا تاثیرات بوتاکس در گوشه چشمانتان نشان داده شود. در واقع، ماهیچه های اطراف چشمانتان بعد از چند روز فلج می شوند. نتایجبوتاکس برای رفع خطوط پنجه کلاغی، 3 تا 4 ماه ماندگاری دارد؛ طبق تحقیقاتی که در سال 2016 بر روی 1362 بیماری انجام شده است که برای رفع خطوط پنجه کلاغی خود اقدام به تزریق بوتاکس کرده اند، نتایج حاصل از تزریق بوتاکس در گوشه چشم ها حداقل تا 4 ماه ماندگاری داشته است. باید با متخصصتان هماهنگ کنید تا هر چند ماه برای رفع این خطوط، بوتاکس تزریق کنید.

  >> آیا تزریق بوتاکس برای رفع خطوط پنجه کلاغی درد دارد؟

  فرآیند تزریق بوتاکس در گوشه چشم ها برای رفع خطوط پنجه کلاغی، بدون درد انجام می شود؛ چند دقیقه قبل از تزریق بوتاکس، متخصص از کرم بی حسی و یا کمپرس سرد برای بی حسی اطراف چشمها استفاده می کند. هنگام شروع تزریق بوتاکس، بیمار احساس گزش خفیفی می کند ولی این احساس سریع برطرف می شود. به محض اینکه تزریق بوتاکس تمام شود، متخصص یا دستیاران او از کمپرس سرد در اطراف چشمانتان استفاده می کنند تا هیچگونه دردی را احساس نکنید.

  >> اثرات جانبی تزریق بوتاکس برای رفع خطوط پنجه کلاغی

  برای افرادی که در صورتشان خطوط پنجه کلاغی دارند، بوتاکس بهترین روش است زیرا هم موثر است و هم دوره ریکاوری بیمار بسیار کوتاه است. احتمال بروز اثرات جانبی همیشه وجود دارد ولی احتمال عوارض جدی تر در بین بیماران، خیلی کم است. در بین بیمارانی که برای رفع خطوط پنجه کلاغی خود اقدام به تزریق بوتاکس می کنند، یک سری عوارض هم به چشم می خورد. معمولا بعد از تزریق بوتاکس در اطراف چشمانتان، مقداری قرمزی و تورم به وجود می آید. البته در اطراف چشمها، احتمال کبودی هم وجود دارد. معمولا اثرات جانبی زمانی بوجود می آیند که متخصص، بوتاکس را در ماهیچه ای به غیر از ماهیچه ی اطراف چشم که باعث خطوط پنجه کلاغی می شود، تزریق کرده باشد. التهاب هم یکی دیگر از عوارض نادر است. عوارض و اثرات جانبی دیگر عبارتند از:

  1. جاری شدن اشک از چشم ها
  2. خشکی پوست در اطراف چشم ها
  3. افتادگی پلک چشم
  4. افتادگی و یا کج شدن ابروها
  5. سردرد

  اگر با عوارض زیر مواجه شدید، حتما به پزشک مراجعه نمایید :

  1. ضعف در ماهیچه ها که ابتدا از صورت شروع می شود و بعد در تمام بدن احساس می شود
  2. مشکلاتی در کنترل مثانه
  3. سخت نفس کشیدن
  4. عدم توانایی صحبت
  5. ضعف در بینایی
  6. مشکلاتی در بلعیدن غذا و نوشیدنی ها

  >> دوره ریکاوری بیمار بعد از تزریق بوتاکس برای رفع خطوط پنجه کلاغی

  دوره ریکاوری بیمار بعد از تزریق بوتاکس نسبت به سایر فرآیندها، بسیار کوتاه است. اگر بعد از تزریق بوتاکس شاهد عرضه خاصی نبودید، می توانید بعد از تزریق به خانه بروید. در روزی که بوتاکس تزریق کرده اید، می توانید آرایش کنید، صورتتان را هم بشویید و حتی می توانید به سر کار هم برگردید. تنها کاری که نباید انجام بدهید این است که به پوست اطراف چشمانتان کاری نداشته باشید و دستتان را روی آن نمالید زیرا این کار می تواند اثرات تزریق بوتاکس را در رفع خطوط پنجه کلاغی به راحتی خنثی کند و باعث جابجایی بوتاکس و انتقال آن به سایر بخش های صورت هم بشود.

  >> چه کسانی کاندید خوبی برای تزریق بوتاکس برای رفع خطوط پنجه کلاغی هستند؟

  بیمارانی که اقدام به تزریق بوتاکس برای رفع خطوط پنجه کلاغی خود می کنند، در رنج سنی متفاوتی قرار دارند. بیماران جوانی که خطوط پنجه کلاغی آنها کمتر است هم کاندیدهای خوبی برای تزریق بوتاکس به شمار می آیند زیرا با بوتاکس می توانند از ایجاد خطوط عمیق تر پنجه کلاغی در گوشه های چشمانشان جلوگیری کنند. بیمارانی که از لیزر استفاده کرده اند و یا تجربه لیفت صورت داشته اند، هم تزریق بوتاکس می تواند برایشان بسیار مفید باشد زیرا بوتاکس از ایجاد خطوط پنجه کلاغی در صورت آنها جلوگیری می کند.

  امیدواریم مقاله جامع " درمان خطوط پنجه کلاغی دور چشم " برای شما کاربران گرامی مفید واقع گردیده باشد

  کلینیک پوست و مو


  [ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : ]

  آیا تزریق بوتاکس خطرناک است ؟

  پنجشنبه 1 آذر 1397
  18:41
  امیر علوی

  آیا تزریق بوتاکس خطرناک است ؟ بررسی اثرات جانبی تزریق بوتاکس

  >> آیا تزریق بوتاکس خطرناک است ؟

  مقاله امروز " کلینیک پوست و مو رز" به خطرناک یا سمی بودن تزریق بوتاکس اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا درباره کاربرد و اثرات جانبی تزریق بوتاکس اطلاعات بیشتری بدست بیاورید. بوتاکس، داروی قابل تزریقی است که از سم بوتولینوم توکسین نوع A ساخته می شود.

  اگرچه این داروی قابل تزریق، همان سمی است که باعث مسمومیت غذایی می شود ولی اثرات آن بر حسب میزان تزریق و نوع درمان متفاوت است. آیا تزریق بوتاکس خطرناک است از بوتاکس در دوزهای بسیار کمی استفاده می شود. به محض اینکه بوتاکس به بدن بیمار تزریق شود، از انتقال سیگنال های رشته های عصبی به ماهیچه ها جلوگیری می کند و اینکار باعث می شود تا ماهیچه ها نتوانند منقبض بشوند و در نتیجه خط ها و چین و چروک ها هم بهبود می یابند.

  >> آیا تزریق بوتاکس بی خطر است ؟

  اگرچه سم بوتولینوم توکسین می تواند باعث مرگ انسان بشود ولی استفاده از این سم در دوزهای کوچک کاملا بی خطر است. دانشمندان کشف کرده اند که استفاده از بوتاکس در زیبایی، ریسک کمتری نسبت تزریق بوتاکس برای درمان بیماری ها دارد و به خاطر همین دوزهای کمی از بوتاکس برای بیماران تجویز می شود. تزریق بوتاکس معمولا اگر بوتاکس بر طبق استانداردهای سازمان غذا و داروی آمریکا تهیه نشود و یا بوتاکس توسط پزشک بی تجربه ای تزریق شود، بیمار شاهد عوارض جانبی خواهد بود. اگر باردار هستید و یا به نوزاد خود شیر می دهید، نمی توانید بوتاکس تزریق کنید.

  >> از بوتاکس چه استفاده هایی می شود ؟

  بوتاکس بیشتر بخاطر توانایی اش در رفع خطوط و چین و چروک ها شناخته می شود. تزریق بوتاکس می تواند از انقباض ماهیچه هایی جلوگیری کند که باعث خطوط و چین و چروک های زیر می شوند:

  1. خطوط پنجه کلاغی یا چین و چروک هایی که در گوشه سمت بیرونی چشم ها وجود دارند
  2. خطوط اخم که بین ابروها وجود دارند
  3. چین های روی پیشانی

  از بوتاکس برای درمان مشکلات مربوط به ماهیچه ها هم استفاده می شود که شامل:

  1. تنبلی چشم ها
  2. انقباض های ناگهانی چشم
  3. میگرن های شدید
  4. اسپاسم های گردن (اختلال کشیدگی عضلات گردن)
  5. بی اختیاری ادراری
  6. تعریق بیش از حد
  7. و سایر مشکلات عصبی

  >> اثرات جانبی تزریق بوتاکس

  اگرچه تزریق بوتاکس بی خطر است ولی احتمال بروز اثرات جانبی بعد از تزریق هم وجود دارد. اثرات جانبی تزریق بوتاکس عبارت است از:

  1. درد، کبودی و تورم در بخشی از بدن که بوتاکس تزریق شده است
  2. سردرد
  3. تب
  4. سرد شدن بدن و احساس سرما

  بعضی از اثرات جانبی فقط مربوط به بخش هایی می شوند که بوتاکس تزریق شده است. برای مثال، اگر در ناحیه چشم خود بوتاکس تزریق کرده اید، امکان دارد که با اثرات جانبی زیر درگیر شوید:

  1. افتادگی پلک چشم
  2. ابروهای ناهموار
  3. خشکی چشمها
  4. جاری شدن اشک از چشم ها

  تزریق بوتاکس در اطراف دهان، ممکن است منجر به لبخند کج یا تراوش آب از دهان بشود.بیشتر اثرات جانبی موقت هستند و در عرض چند روز ناپدید می شوند. افتادگی پلک چشم، تراوش آب از دهان و عدم تقارن صورت بخاطر تاثیر توکسین بر روی ماهیچه های اطراف بوجود می آیند و این دسته از اثرات جانبی ممکن است چند هفته بعد رفع بشوند. در نمونه های بسیار نادری، ممکن است تزریق بوتاکس باعث ایجاد نشانه های بیماری در فرد بشود. در صورت بروز اثرات جانبی زیر باید به پزشک مراجعه کنید:

  1. ایجاد مشکلاتی در صحبت کردن
  2. ایجاد مشکلاتی در بلعیدن غذا
  3. ایجاد مشکلاتی در نفس کشیدن
  4. مشکلات بینایی
  5. بی اختیاری ادراری
  6. ضعف عمومی بدن

  >> آیا تزریق منظم بوتاکس اثرات جانبی خاصی به دنبال دارد ؟

  از آنجایی که اثرات تزریق بوتاکس موقت است، بیشتر افراد به طور مرتب بوتاکس تزریق می کنند. تحقیقات بسیار کمی در زمینه میزان ماندگاری و بی خطر بودن بوتاکس انجام شده است. در سال 2015، بر روی بیمارانی که برای درمان بی اختیاری ادراری خود هر 6 ماه بوتاکس تزریق کرده اند، تحقیقاتی انجام شده است؛ در این تحقیقات مشاهده شده است که با تزریق منظم بوتاکس، احتمال بروز اثرات جانبی آن افزایش نمی یابد و این دسته از بیماران حتی شاهد نتایج بهتری از تزریق بوتاکس برای درمان مشکل خود بوده اند. این تحقیقات نشان می دهد که ممکن است اثرات مضر تزریق بوتاکس بعد از دهمین بار یا یازدهمین بار بوجود بیایند. اثرات جانبی که ممکن است بعد از تزریق مکرر بوتاکس بوجود بیایند عبارتند از:

  1. حالت تهوع و استفراغ
  2. تورم
  3. مشکلاتی در جویدن غذا
  4. ضعف عضلات گردن
  5. تپش قلب
  6. گرفتگی صدا و غیره

  >> نکاتی در مورد تزریق بوتاکس

  1. اگر قصد تزریق بوتاکس را دارید، حتما از متخصص با تجربه کمک بگیرید. هر چه متخصص با تجربه تر و با مهارت تر باشد، عوارض و اثرات جانبی تزریق بوتاکس کاهش می یابد.
  2. اثرات توکسین بین 3 تا 6 ماه ماندگاری دارد و لازم است بعد از این مدت دوباره برای تزریق اقدام نمایید.
  3. تزریق بوتاکس هم مانند هر فرآیندی دارای اثرات جانبی است. شما می توانید در مورد اثرات جانبی بعد از تزریق و دوره ریکاوری با متخصص به طور مفصل صحبت نمایید. متخصص به تمام سوالات شما جواب می دهد و در مورد مزایای تزریق هم برای شما توضیحاتی را خواهد داد.

  >> هزینه تزریق بوتاکس در " کلینیک تخصصی پوست و مو رز"

  " کلینیک پوست و مو رز" با پزشکانی مجرب و دستگاه های پیشرفته، خدمات بوتاکس را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق بوتاکس، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

  کلینیک پوست و مو


  [ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]

  آیا تزریق بوتاکس خطرناک است ؟

  پنجشنبه 1 آذر 1397
  18:40
  امیر علوی

  آیا تزریق بوتاکس خطرناک است ؟ بررسی اثرات جانبی تزریق بوتاکس

  >> آیا تزریق بوتاکس خطرناک است ؟

  مقاله امروز " کلینیک پوست و مو رز" به خطرناک یا سمی بودن تزریق بوتاکس اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا درباره کاربرد و اثرات جانبی تزریق بوتاکس اطلاعات بیشتری بدست بیاورید. بوتاکس، داروی قابل تزریقی است که از سم بوتولینوم توکسین نوع A ساخته می شود.

  اگرچه این داروی قابل تزریق، همان سمی است که باعث مسمومیت غذایی می شود ولی اثرات آن بر حسب میزان تزریق و نوع درمان متفاوت است. آیا تزریق بوتاکس خطرناک است از بوتاکس در دوزهای بسیار کمی استفاده می شود. به محض اینکه بوتاکس به بدن بیمار تزریق شود، از انتقال سیگنال های رشته های عصبی به ماهیچه ها جلوگیری می کند و اینکار باعث می شود تا ماهیچه ها نتوانند منقبض بشوند و در نتیجه خط ها و چین و چروک ها هم بهبود می یابند.

  >> آیا تزریق بوتاکس بی خطر است ؟

  اگرچه سم بوتولینوم توکسین می تواند باعث مرگ انسان بشود ولی استفاده از این سم در دوزهای کوچک کاملا بی خطر است. دانشمندان کشف کرده اند که استفاده از بوتاکس در زیبایی، ریسک کمتری نسبت تزریق بوتاکس برای درمان بیماری ها دارد و به خاطر همین دوزهای کمی از بوتاکس برای بیماران تجویز می شود. تزریق بوتاکس معمولا اگر بوتاکس بر طبق استانداردهای سازمان غذا و داروی آمریکا تهیه نشود و یا بوتاکس توسط پزشک بی تجربه ای تزریق شود، بیمار شاهد عوارض جانبی خواهد بود. اگر باردار هستید و یا به نوزاد خود شیر می دهید، نمی توانید بوتاکس تزریق کنید.

  >> از بوتاکس چه استفاده هایی می شود ؟

  بوتاکس بیشتر بخاطر توانایی اش در رفع خطوط و چین و چروک ها شناخته می شود. تزریق بوتاکس می تواند از انقباض ماهیچه هایی جلوگیری کند که باعث خطوط و چین و چروک های زیر می شوند:

  1. خطوط پنجه کلاغی یا چین و چروک هایی که در گوشه سمت بیرونی چشم ها وجود دارند
  2. خطوط اخم که بین ابروها وجود دارند
  3. چین های روی پیشانی

  از بوتاکس برای درمان مشکلات مربوط به ماهیچه ها هم استفاده می شود که شامل:

  1. تنبلی چشم ها
  2. انقباض های ناگهانی چشم
  3. میگرن های شدید
  4. اسپاسم های گردن (اختلال کشیدگی عضلات گردن)
  5. بی اختیاری ادراری
  6. تعریق بیش از حد
  7. و سایر مشکلات عصبی

  >> اثرات جانبی تزریق بوتاکس

  اگرچه تزریق بوتاکس بی خطر است ولی احتمال بروز اثرات جانبی بعد از تزریق هم وجود دارد. اثرات جانبی تزریق بوتاکس عبارت است از:

  1. درد، کبودی و تورم در بخشی از بدن که بوتاکس تزریق شده است
  2. سردرد
  3. تب
  4. سرد شدن بدن و احساس سرما

  بعضی از اثرات جانبی فقط مربوط به بخش هایی می شوند که بوتاکس تزریق شده است. برای مثال، اگر در ناحیه چشم خود بوتاکس تزریق کرده اید، امکان دارد که با اثرات جانبی زیر درگیر شوید:

  1. افتادگی پلک چشم
  2. ابروهای ناهموار
  3. خشکی چشمها
  4. جاری شدن اشک از چشم ها

  تزریق بوتاکس در اطراف دهان، ممکن است منجر به لبخند کج یا تراوش آب از دهان بشود.بیشتر اثرات جانبی موقت هستند و در عرض چند روز ناپدید می شوند. افتادگی پلک چشم، تراوش آب از دهان و عدم تقارن صورت بخاطر تاثیر توکسین بر روی ماهیچه های اطراف بوجود می آیند و این دسته از اثرات جانبی ممکن است چند هفته بعد رفع بشوند. در نمونه های بسیار نادری، ممکن است تزریق بوتاکس باعث ایجاد نشانه های بیماری در فرد بشود. در صورت بروز اثرات جانبی زیر باید به پزشک مراجعه کنید:

  1. ایجاد مشکلاتی در صحبت کردن
  2. ایجاد مشکلاتی در بلعیدن غذا
  3. ایجاد مشکلاتی در نفس کشیدن
  4. مشکلات بینایی
  5. بی اختیاری ادراری
  6. ضعف عمومی بدن

  >> آیا تزریق منظم بوتاکس اثرات جانبی خاصی به دنبال دارد ؟

  از آنجایی که اثرات تزریق بوتاکس موقت است، بیشتر افراد به طور مرتب بوتاکس تزریق می کنند. تحقیقات بسیار کمی در زمینه میزان ماندگاری و بی خطر بودن بوتاکس انجام شده است. در سال 2015، بر روی بیمارانی که برای درمان بی اختیاری ادراری خود هر 6 ماه بوتاکس تزریق کرده اند، تحقیقاتی انجام شده است؛ در این تحقیقات مشاهده شده است که با تزریق منظم بوتاکس، احتمال بروز اثرات جانبی آن افزایش نمی یابد و این دسته از بیماران حتی شاهد نتایج بهتری از تزریق بوتاکس برای درمان مشکل خود بوده اند. این تحقیقات نشان می دهد که ممکن است اثرات مضر تزریق بوتاکس بعد از دهمین بار یا یازدهمین بار بوجود بیایند. اثرات جانبی که ممکن است بعد از تزریق مکرر بوتاکس بوجود بیایند عبارتند از:

  1. حالت تهوع و استفراغ
  2. تورم
  3. مشکلاتی در جویدن غذا
  4. ضعف عضلات گردن
  5. تپش قلب
  6. گرفتگی صدا و غیره

  >> نکاتی در مورد تزریق بوتاکس

  1. اگر قصد تزریق بوتاکس را دارید، حتما از متخصص با تجربه کمک بگیرید. هر چه متخصص با تجربه تر و با مهارت تر باشد، عوارض و اثرات جانبی تزریق بوتاکس کاهش می یابد.
  2. اثرات توکسین بین 3 تا 6 ماه ماندگاری دارد و لازم است بعد از این مدت دوباره برای تزریق اقدام نمایید.
  3. تزریق بوتاکس هم مانند هر فرآیندی دارای اثرات جانبی است. شما می توانید در مورد اثرات جانبی بعد از تزریق و دوره ریکاوری با متخصص به طور مفصل صحبت نمایید. متخصص به تمام سوالات شما جواب می دهد و در مورد مزایای تزریق هم برای شما توضیحاتی را خواهد داد.

  >> هزینه تزریق بوتاکس در " کلینیک تخصصی پوست و مو رز"

  " کلینیک پوست و مو رز" با پزشکانی مجرب و دستگاه های پیشرفته، خدمات بوتاکس را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق بوتاکس، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

  کلینیک پوست و مو


  [ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : ]

  همه مواردی که باید در مورد تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو بدانید

  پنجشنبه 1 آذر 1397
  18:23
  امیر علوی

  همه مواردی که باید در مورد تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو بدانید

  >> تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو

  مقاله امروز " کلینیک پوست و مو رز" به تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا درباره مزایا، اثرات و عوارض جانبی تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو اطلاعات بیشتری بدست بیاورید. تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها به فرآیندی گفته می شود که خطوط اخمی که بین ابروها وجود دارد را برطرف می کند.

  تزریق بوتاکس می تواند ابروها را در صورت بالاتر هم ببرد. با تزریق بوتاکس، ماهیچه های زیرین ابرو و همچنین ماهیچه های بین دو ابرو بطور موقت فلج می شوند و باعث نرمی و لطافت پوست صورت هم می شود. تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو در ماهیچه های پیشانی هم تاثیر می گذارد و حتی می تواند باعث بازتر شدن چشم بیمار هم بشود.

  تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو

  >> تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها به چه صورت است ؟

  جدا از مزیت هایی که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم، تزریق در انتهای ابرو هم می تواند باعث فلج شدن ماهیچه های ابرو بشود. مقدار بالا رفتن ابروها در هر بیمار متفاوت است و بستگی به سن بیمار و کیفیت ماهیچه های ابرو دارد. برای خطوط پیشانی که بین ابروها وجود دارد، تزریق می تواند به رفع چین و چروک های عمیق بین ابروها کمک زیادی بکند. تزریق بدون عمل جراحی انجام می شود و با لیفت ابروهایی که در گذشته با عمل جراحی انجام می شد و شامل برش و برداشتن مقداری از پوست صورت بود، کاملا متفاوت است. البته بعضی از بیماران ترجیح می دهند که همزمان با تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو ، جراحی زیبا سازی پلک چشم را هم انجام بدهند تا بتوانند به نتایج بهتری برسند.

  تزریق بوتاکس

  >> آیا کاندید خوبی برای تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها هستید؟

  تزریق تنها به افراد بالغی که حداقل 18 سال سن دارند، توصیه می شود. تزریق بوتاکس برای تمام زنان و مردانی که در روی صورتشان خطوط اخم دارند، مناسب است. ممکن است افرادی که دارای خطوط اخم هستند، تا به حال از راه های زیادی برای رفع این خطوط استفاده کرده باشند که هیچ تاثیری برای آنها به دنبال نداشته است. البته قبل از اینکه در مورد تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو تصمیمی بگیرید، باید اول با متخصص مشورت نمایید تا در مورد عوارض های احتمالی برای شما توضیح بدهد. شما کاندید خوبی برای تزریق برای لیفت ابروها نیستید، اگر باردار هستید یا به نوزاد خود شیر می دهید زیرا توکسین به نوزادها و جنین های به دنیا نیامده آسیب می رساند.

  >> بیمار در طول تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها، چه توقعاتی می تواند داشته باشد؟

  تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو بسیار ساده است. تزریق فقط چند دقیقه طول می کشد ولی قبل از تزریق، بیمار باید یک سری از کارها را باید انجام بدهد؛ مثلا نباید از داروهای رقیق کننده خون استفاده کند. قبل از تزریق ، متخصص از کرم بی حسی برای کاهش درد استفاده می کند.

  >> نتایج تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو

  نتایج حاصل از تزریق برای لیفت ابرو به سرعت مشخص می شود و همچنین دوره ریکاوری بیمار هم بسیار کوتاه است. تحقیقات نشان می دهد که با وجود اینکه نتایج اولین تزریق برای لیفت ابرو ، در طول هفته اول مشخص می شود ولی احتمال دارد که نتایج مهم و چشمگیر آن یک ماه بعد از تزریق مشخص بشود. مدت ماندگاری بوتاکس در هر بیماری متفاوت است و حتی ممکن است در بعضی از بیماران تا 6 ماه هم ماندگاری داشته باشد. یکی از دلایلی که اکثر بیماران بوتاکس را به عمل جراحی ترجیح می دهند این است که تزریق بوتاکس دوره ریکاوری کوتاهی دارد. بعد از تزریق، می توانید کارهای روزمره خودتان را انجام بدهید ولی بیشتر متخصصها پیشنهاد می کنند که بهتر است حداقل دو ساعت بعد از تزریق استراحت کنید.

  >> اثرات جانبی تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها

  به طور کلی،تزریق برای اکثر افراد بی خطر است و عوارض خاصی را به دنبال ندارد. بهر حال ممکن است تزریق اثرت جانبی خاصی را هم به دنبال داشته باشد. ممکن است بعد از تزریق، شاهد مقداری قرمزی، تورم و کبودی در بخش ابروها و پیشانی تان باشید. معمولا این دسته از اثرات جانبی بعد از یک هفته از بین می روند.

  >> اثرات جانبی خفیف تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها عبارت است از:

  1. سردرد
  2. ایجاد زخم
  3. بی حسی در قسمت ابروها

  علاوه بر عوارضی که نام بردیم، ممکن است در اثر تزریق نادرست بوتاکس، خطوط جدیدی در فاصله بین دو ابرو بوجود بیایند. در واقع برای لیفت ابروها باید از میزان مناسبی از بوتاکس استفاده بشود و تزریق بیش از حد بوتاکس عوارض زیادی را به دنبال دارد. اثرات جانبی جدی به ندرت اتفاق می افتند. اثرات جانبی که بیمار در صورت مشاهده باید به پزشک مراجعه کند، عبارتند از:

  1. مشکلاتی در نفس کشیدن
  2. افتادگی ابروها
  3. افتادگی پلک چشم
  4. مشکلاتی در غذا خوردن و بلعیدن
  5. تغییراتی در صحبت کردن

  هیچوقت خودتان اقدام به تزریق بوتاکس نکنید زیرا این کار عوارض خطرناکی را به دنبال دارد؛ حتما باید در کلینیک پوست و مو تزریقرا انجام بدهید.

  >> آیا تزریق بوتاکس تاثیری در لیفت ابروها و رفع چین و چروک های بین دو ابرو دارد؟

  اثرات تزریق بوتاکس در لیفت ابرو، چند روز بعد از تزریق مشخص می شود. برای اینکه به نتایج ماندگار و رضایت بخشی برسید، باید هر چند ماه بوتاکس بیشتری تزریق کنید. هر چقدر در طول زمان، بوتاکس بیشتری تزریق کنید، احتمال اینکه ماهیچه های اطراف ابرو از کار بیفتند و خطوط بین ابروها هم محو بشوند، بسیار بیشتر است. البته متخصص در مورد زمان مناسب برای مراجعه مجدد به کلینیک شما را راهنمایی خواهد کرد. در واقع، هر زمان که چین و چروک های بین دو ابرویتان دوباره به حالت قبل برگشتند، می توانید برای تزریق مجدد به کلینیک پوست و مو مراجعه نمایید.

  >> هزینه تزریق بوتاکس در " کلینیک تخصصی پوست و مو رز "

  هزینه تزریق بوتاکس به دو شکل محاسبه می شود؛ یا از طریق تعداد واحدهای بوتاکس استفاده شده و یا با توجه به بخشی که بوتاکس تزریق می شود. ممکن است متخصص واحد بیشتری از بوتاکس را برای لیفت ابروها تزریق کند. معمولا بیمه های سلامت هم تزریق بوتاکس برای لیف ابروها را تحت پوشش خود قرار نمی دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق بوتاکس ، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

  [ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]

  همه مواردی که باید در مورد تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو بدانید

  پنجشنبه 1 آذر 1397
  18:23
  امیر علوی

  همه مواردی که باید در مورد تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو بدانید

  >> تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو

  مقاله امروز " کلینیک پوست و مو رز" به تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا درباره مزایا، اثرات و عوارض جانبی تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو اطلاعات بیشتری بدست بیاورید. تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها به فرآیندی گفته می شود که خطوط اخمی که بین ابروها وجود دارد را برطرف می کند.

  تزریق بوتاکس می تواند ابروها را در صورت بالاتر هم ببرد. با تزریق بوتاکس، ماهیچه های زیرین ابرو و همچنین ماهیچه های بین دو ابرو بطور موقت فلج می شوند و باعث نرمی و لطافت پوست صورت هم می شود. تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو در ماهیچه های پیشانی هم تاثیر می گذارد و حتی می تواند باعث بازتر شدن چشم بیمار هم بشود.

  تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو

  >> تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها به چه صورت است ؟

  جدا از مزیت هایی که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم، تزریق در انتهای ابرو هم می تواند باعث فلج شدن ماهیچه های ابرو بشود. مقدار بالا رفتن ابروها در هر بیمار متفاوت است و بستگی به سن بیمار و کیفیت ماهیچه های ابرو دارد. برای خطوط پیشانی که بین ابروها وجود دارد، تزریق می تواند به رفع چین و چروک های عمیق بین ابروها کمک زیادی بکند. تزریق بدون عمل جراحی انجام می شود و با لیفت ابروهایی که در گذشته با عمل جراحی انجام می شد و شامل برش و برداشتن مقداری از پوست صورت بود، کاملا متفاوت است. البته بعضی از بیماران ترجیح می دهند که همزمان با تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو ، جراحی زیبا سازی پلک چشم را هم انجام بدهند تا بتوانند به نتایج بهتری برسند.

  تزریق بوتاکس

  >> آیا کاندید خوبی برای تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها هستید؟

  تزریق تنها به افراد بالغی که حداقل 18 سال سن دارند، توصیه می شود. تزریق بوتاکس برای تمام زنان و مردانی که در روی صورتشان خطوط اخم دارند، مناسب است. ممکن است افرادی که دارای خطوط اخم هستند، تا به حال از راه های زیادی برای رفع این خطوط استفاده کرده باشند که هیچ تاثیری برای آنها به دنبال نداشته است. البته قبل از اینکه در مورد تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو تصمیمی بگیرید، باید اول با متخصص مشورت نمایید تا در مورد عوارض های احتمالی برای شما توضیح بدهد. شما کاندید خوبی برای تزریق برای لیفت ابروها نیستید، اگر باردار هستید یا به نوزاد خود شیر می دهید زیرا توکسین به نوزادها و جنین های به دنیا نیامده آسیب می رساند.

  >> بیمار در طول تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها، چه توقعاتی می تواند داشته باشد؟

  تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو بسیار ساده است. تزریق فقط چند دقیقه طول می کشد ولی قبل از تزریق، بیمار باید یک سری از کارها را باید انجام بدهد؛ مثلا نباید از داروهای رقیق کننده خون استفاده کند. قبل از تزریق ، متخصص از کرم بی حسی برای کاهش درد استفاده می کند.

  >> نتایج تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو

  نتایج حاصل از تزریق برای لیفت ابرو به سرعت مشخص می شود و همچنین دوره ریکاوری بیمار هم بسیار کوتاه است. تحقیقات نشان می دهد که با وجود اینکه نتایج اولین تزریق برای لیفت ابرو ، در طول هفته اول مشخص می شود ولی احتمال دارد که نتایج مهم و چشمگیر آن یک ماه بعد از تزریق مشخص بشود. مدت ماندگاری بوتاکس در هر بیماری متفاوت است و حتی ممکن است در بعضی از بیماران تا 6 ماه هم ماندگاری داشته باشد. یکی از دلایلی که اکثر بیماران بوتاکس را به عمل جراحی ترجیح می دهند این است که تزریق بوتاکس دوره ریکاوری کوتاهی دارد. بعد از تزریق، می توانید کارهای روزمره خودتان را انجام بدهید ولی بیشتر متخصصها پیشنهاد می کنند که بهتر است حداقل دو ساعت بعد از تزریق استراحت کنید.

  >> اثرات جانبی تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها

  به طور کلی،تزریق برای اکثر افراد بی خطر است و عوارض خاصی را به دنبال ندارد. بهر حال ممکن است تزریق اثرت جانبی خاصی را هم به دنبال داشته باشد. ممکن است بعد از تزریق، شاهد مقداری قرمزی، تورم و کبودی در بخش ابروها و پیشانی تان باشید. معمولا این دسته از اثرات جانبی بعد از یک هفته از بین می روند.

  >> اثرات جانبی خفیف تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها عبارت است از:

  1. سردرد
  2. ایجاد زخم
  3. بی حسی در قسمت ابروها

  علاوه بر عوارضی که نام بردیم، ممکن است در اثر تزریق نادرست بوتاکس، خطوط جدیدی در فاصله بین دو ابرو بوجود بیایند. در واقع برای لیفت ابروها باید از میزان مناسبی از بوتاکس استفاده بشود و تزریق بیش از حد بوتاکس عوارض زیادی را به دنبال دارد. اثرات جانبی جدی به ندرت اتفاق می افتند. اثرات جانبی که بیمار در صورت مشاهده باید به پزشک مراجعه کند، عبارتند از:

  1. مشکلاتی در نفس کشیدن
  2. افتادگی ابروها
  3. افتادگی پلک چشم
  4. مشکلاتی در غذا خوردن و بلعیدن
  5. تغییراتی در صحبت کردن

  هیچوقت خودتان اقدام به تزریق بوتاکس نکنید زیرا این کار عوارض خطرناکی را به دنبال دارد؛ حتما باید در کلینیک پوست و مو تزریقرا انجام بدهید.

  >> آیا تزریق بوتاکس تاثیری در لیفت ابروها و رفع چین و چروک های بین دو ابرو دارد؟

  اثرات تزریق بوتاکس در لیفت ابرو، چند روز بعد از تزریق مشخص می شود. برای اینکه به نتایج ماندگار و رضایت بخشی برسید، باید هر چند ماه بوتاکس بیشتری تزریق کنید. هر چقدر در طول زمان، بوتاکس بیشتری تزریق کنید، احتمال اینکه ماهیچه های اطراف ابرو از کار بیفتند و خطوط بین ابروها هم محو بشوند، بسیار بیشتر است. البته متخصص در مورد زمان مناسب برای مراجعه مجدد به کلینیک شما را راهنمایی خواهد کرد. در واقع، هر زمان که چین و چروک های بین دو ابرویتان دوباره به حالت قبل برگشتند، می توانید برای تزریق مجدد به کلینیک پوست و مو مراجعه نمایید.

  >> هزینه تزریق بوتاکس در " کلینیک تخصصی پوست و مو رز "

  هزینه تزریق بوتاکس به دو شکل محاسبه می شود؛ یا از طریق تعداد واحدهای بوتاکس استفاده شده و یا با توجه به بخشی که بوتاکس تزریق می شود. ممکن است متخصص واحد بیشتری از بوتاکس را برای لیفت ابروها تزریق کند. معمولا بیمه های سلامت هم تزریق بوتاکس برای لیف ابروها را تحت پوشش خود قرار نمی دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق بوتاکس ، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

  [ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]

  آیا تزریق بوتاکس خطرناک است ؟

  شنبه 26 آبان 1397
  14:50
  امیر علوی

  آیا تزریق بوتاکس خطرناک است ؟ بررسی اثرات جانبی تزریق بوتاکس

  >> آیا تزریق بوتاکس خطرناک است ؟

  مقاله امروز " کلینیک پوست و مو رز" به خطرناک یا سمی بودن تزریق بوتاکس اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا درباره کاربرد و اثرات جانبی تزریق بوتاکس اطلاعات بیشتری بدست بیاورید. بوتاکس، داروی قابل تزریقی است که از سم بوتولینوم توکسین نوع A ساخته می شود.

  اگرچه این داروی قابل تزریق، همان سمی است که باعث مسمومیت غذایی می شود ولی اثرات آن بر حسب میزان تزریق و نوع درمان متفاوت است.

  آیا تزریق بوتاکس خطرناک است


  از بوتاکس در دوزهای بسیار کمی استفاده می شود. به محض اینکه بوتاکس به بدن بیمار تزریق شود، از انتقال سیگنال های رشته های عصبی به ماهیچه ها جلوگیری می کند و اینکار باعث می شود تا ماهیچه ها نتوانند منقبض بشوند و در نتیجه خط ها و چین و چروک ها هم بهبود می یابند.

  >> آیا تزریق بوتاکس بی خطر است ؟

  اگرچه سم بوتولینوم توکسین می تواند باعث مرگ انسان بشود ولی استفاده از این سم در دوزهای کوچک کاملا بی خطر است. دانشمندان کشف کرده اند که استفاده از بوتاکس در زیبایی، ریسک کمتری نسبت تزریق بوتاکس برای درمان بیماری ها دارد و به خاطر همین دوزهای کمی از بوتاکس برای بیماران تجویز می شود.

  تزریق بوتاکس

  معمولا اگر بوتاکس بر طبق استانداردهای سازمان غذا و داروی آمریکا تهیه نشود و یا بوتاکس توسط پزشک بی تجربه ای تزریق شود، بیمار شاهد عوارض جانبی خواهد بود. اگر باردار هستید و یا به نوزاد خود شیر می دهید، نمی توانید بوتاکس تزریق کنید.

  >> از بوتاکس چه استفاده هایی می شود ؟

  بوتاکس بیشتر بخاطر توانایی اش در رفع خطوط و چین و چروک ها شناخته می شود. تزریق بوتاکس می تواند از انقباض ماهیچه هایی جلوگیری کند که باعث خطوط و چین و چروک های زیر می شوند:

  1. خطوط پنجه کلاغی یا چین و چروک هایی که در گوشه سمت بیرونی چشم ها وجود دارند
  2. خطوط اخم که بین ابروها وجود دارند
  3. چین های روی پیشانی

  از بوتاکس برای درمان مشکلات مربوط به ماهیچه ها هم استفاده می شود که شامل:

  1. تنبلی چشم ها
  2. انقباض های ناگهانی چشم
  3. میگرن های شدید
  4. اسپاسم های گردن (اختلال کشیدگی عضلات گردن)
  5. بی اختیاری ادراری
  6. تعریق بیش از حد
  7. و سایر مشکلات عصبی

  >> اثرات جانبی تزریق بوتاکس

  اگرچه تزریق بوتاکس بی خطر است ولی احتمال بروز اثرات جانبی بعد از تزریق هم وجود دارد. اثرات جانبی تزریق بوتاکس عبارت است از:

  1. درد، کبودی و تورم در بخشی از بدن که بوتاکس تزریق شده است
  2. سردرد
  3. تب
  4. سرد شدن بدن و احساس سرما

  بعضی از اثرات جانبی فقط مربوط به بخش هایی می شوند که بوتاکس تزریق شده است. برای مثال، اگر در ناحیه چشم خود بوتاکس تزریق کرده اید، امکان دارد که با اثرات جانبی زیر درگیر شوید:

  1. افتادگی پلک چشم
  2. ابروهای ناهموار
  3. خشکی چشمها
  4. جاری شدن اشک از چشم ها

  تزریق بوتاکس در اطراف دهان، ممکن است منجر به لبخند کج یا تراوش آب از دهان بشود.بیشتر اثرات جانبی موقت هستند و در عرض چند روز ناپدید می شوند. افتادگی پلک چشم، تراوش آب از دهان و عدم تقارن صورت بخاطر تاثیر توکسین بر روی ماهیچه های اطراف بوجود می آیند و این دسته از اثرات جانبی ممکن است چند هفته بعد رفع بشوند. در نمونه های بسیار نادری، ممکن است تزریق بوتاکس باعث ایجاد نشانه های بیماری در فرد بشود. در صورت بروز اثرات جانبی زیر باید به پزشک مراجعه کنید:

  1. ایجاد مشکلاتی در صحبت کردن
  2. ایجاد مشکلاتی در بلعیدن غذا
  3. ایجاد مشکلاتی در نفس کشیدن
  4. مشکلات بینایی
  5. بی اختیاری ادراری
  6. ضعف عمومی بدن

  >> آیا تزریق منظم بوتاکس اثرات جانبی خاصی به دنبال دارد ؟

  از آنجایی که اثرات تزریق بوتاکس موقت است، بیشتر افراد به طور مرتب بوتاکس تزریق می کنند. تحقیقات بسیار کمی در زمینه میزان ماندگاری و بی خطر بودن بوتاکس انجام شده است. در سال 2015، بر روی بیمارانی که برای درمان بی اختیاری ادراری خود هر 6 ماه بوتاکس تزریق کرده اند، تحقیقاتی انجام شده است؛ در این تحقیقات مشاهده شده است که با تزریق منظم بوتاکس، احتمال بروز اثرات جانبی آن افزایش نمی یابد و این دسته از بیماران حتی شاهد نتایج بهتری از تزریق بوتاکس برای درمان مشکل خود بوده اند. این تحقیقات نشان می دهد که ممکن است اثرات مضر تزریق بوتاکس بعد از دهمین بار یا یازدهمین بار بوجود بیایند. اثرات جانبی که ممکن است بعد از تزریق مکرر بوتاکس بوجود بیایند عبارتند از:

  1. حالت تهوع و استفراغ
  2. تورم
  3. مشکلاتی در جویدن غذا
  4. ضعف عضلات گردن
  5. تپش قلب
  6. گرفتگی صدا و غیره

  >> نکاتی در مورد تزریق بوتاکس

  1. اگر قصد تزریق بوتاکس را دارید، حتما از متخصص با تجربه کمک بگیرید. هر چه متخصص با تجربه تر و با مهارت تر باشد، عوارض و اثرات جانبی تزریق بوتاکس کاهش می یابد.
  2. اثرات توکسین بین 3 تا 6 ماه ماندگاری دارد و لازم است بعد از این مدت دوباره برای تزریق اقدام نمایید.
  3. تزریق بوتاکس هم مانند هر فرآیندی دارای اثرات جانبی است. شما می توانید در مورد اثرات جانبی بعد از تزریق و دوره ریکاوری با متخصص به طور مفصل صحبت نمایید. متخصص به تمام سوالات شما جواب می دهد و در مورد مزایای تزریق هم برای شما توضیحاتی را خواهد داد.

  >> هزینه تزریق بوتاکس در " کلینیک تخصصی پوست و مو رز"

  " کلینیک تخصصی پوست و مو رز" با پزشکانی مجرب و دستگاه های پیشرفته، خدمات بوتاکس را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق بوتاکس، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

  کلینیک پوست و مو رز


  [ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]

  تفاوت های بین ژل و بوتاکس در کلینیک پوست و مو

  سه شنبه 1 آبان 1397
  21:31
  امیر علوی

  تفاوت های بین ژل و بوتاکس در کلینیک پوست و مو

  >> تفاوت های بین ژل و بوتاکس

  مقاله امروز " کلینیک پوست و مو رز" به تفاوت های بین تزریق ژل و تزریق بوتاکس اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا در مورد موارد استفاده از ژل و بوتاکس، ماندگاری، عوارض و اثرات جانبی هر یک اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

  راه های زیادی برای رفع چین و چروک صورت وجود دارد. در بازار، مارک های متفاوتی از فیلرها بفروش می رسد و اکثر افراد به دنبال فیلرهایی هستند که اثرات ماندگارتری را برای آنها به دنبال داشته باشد.

  تفاوت های بین ژل و بوتاکس

  بوتولونیوم توکسین (نوع ای) که بوتاکس نامیده می شود و ژل ها که فیلرهای پوست هستند، هر دو اثرات ماندگاری را برای بیمار به دنبال دارند. بیمار می تواند برای رفع چین و چروک از بوتاکس یا ژل استفاده کند ولی بین بوتاکس و ژل تفاوت های زیادی وجود دارد که بیمار باید به آنها در توجه کند.

  >> موارد استفاده از ژل و بوتاکس

  از ژل و بوتاکس برای رفع انواع خطوط و چین و چروک های صورت استفاده می شود. ژل و بوتاکس روی پوست بیمار تزریق می شوند. تزریق ژل و تزریق بوتاکس کاربردهای متفاوتی دارند که در ادامه در مورد هر کدام، بطور مفصل توضیح می دهیم:

  تزریق ژل و تزریق بوتاکس

  1. - تزریق ژل : ژل و سایر فیلرها، چین و چروک های صورت را درمان می کنند. برای رفع خطوط خنده هم از ژل استفاده می شود ولی از ژل بیشتر برای برجسته سازی و حجیم تر کردن لبها و گونه ها استفاده می شود. گاهی اوقات از ژل برای رفع لاغری دستها و یا کاهش اسکارهای پوست هم استفاده می شود. از ژل برای برجسته سازی نقاط دیگر بدن (مانند سینه ها) استفاده نمی شود.

  ژل ها انواع متفاوتی دارند و روی پوست تزریق می شوند. بعضی از ژل ها موقتی هستند و معمولا برای از بین بردن خطوط خنده و داشتن پوستی صاف استفاده می شوند.

  مواد تشکیل دهنده ژل ها و میزان ماندگاری آنها:

  1. - کلاژن: تقریبا تا 4 ماه ماندگاری دارد.
  2. - اسید هیالورونیک: 6 الی 12 ماه ماندگاری دارد.
  3. - اسید پلی ال- لاکتیک: 2 سال ماندگاری دارد.

  البته ممکن است ژل ها از مواد دیگری هم تشکیل بشوند ولی ما در این مقاله به سه مورد از آنها اشاره کرده ایم.

  1. - تزریق بوتاکس : بوتاکس از باکتری خاصی ساخته می شود که باعث ریلکس شدن ماهیچه ها و عدم انقباض آنها می شود. تقریبا دو دهه است که محصولات بوتاکس در بازار موجود است. بوتاکس، اختلالات عصبی که باعث ضعیف شدن ماهیچه ها می شود را درمان می کند. از بوتاکس برای درمان میگرن و سایر بیماری ها هم استفاده می شود. بوتاکس چین و چروک های صورت را که معمولا در اطراف چشم ها، دهان و بین ابروها بوجود می آید را براحتی برطرف می کند. چین و چروک های صورت در اثر افزایش سن عمیق تر هم می شوند. بوتاکس، مانع انقباض ماهیچه هایی می شود که اطراف این چین و چروک ها وجود دارند. بوتاکس در رفع خطوطی که بخاطر کاهش میزان کلاژن در روی صورت ایجاد می شوند، موثر نخواهد بود. معمولا نتایج حاصل از تزریق بوتاکس، دو هفته بعد از تزریق مشخص می شود.

  >> تاثیر تزریق ژل و تزریق بوتاکس در رفع خطوط و چین و چروک صورت و میزان ماندگاری آنها

  >> آیا تزریق بوتاکس تاثیری در رفع چین و چروک صورت دارد؟

  تزریق بوتاکس در اکثر بیماران باعث رفع چین و چروک های صورتشان شده است. معمولا یک هفته بعد از تزریق، بیمار شاهد نتایج آن خواهد بود. عوارض تزریق بوتاکس بسیار کم است و ظرف مدت کوتاهی از بین می رود. بیمار می تواند بعد از تزریق بوتاکس به کارهای روتین خود بپردازد و نیازی به استراحت ندارد. نتایج حاصل از بوتاکس، 3 الی 4 ماه ماندگاری دارد و بعد از این مدت، بیمار می تواند برای تزریق مجدد به کلینیک مراجعه کند.

  >> تزریق ژل چه تاثیری روی صورت می تواند داشته باشد؟

  تزریق ژل هم در رفع خطوط و چین و چروک صورت موثر است؛ تاثیرات ژل ماندگارتر از تاثیرات بوتاکس است. نتایج حاصل از تزریق ژل و میزان ماندگاری آن، بستگی به نوع فیلری دارد که برای صورتتان انتخاب می کنید. البته در بعضی از موارد، بیمار می تواند هم از ژل استفاده کند و هم از بوتاکس و در این زمینه متخصص می تواند بیمار را راهنمایی کند.

  >> عوارض و اثرات جانبی تزریق ژل و تزریق بوتاکس

  تزریق ژل و بوتاکس هم مانند هر فرآیند پزشکی دیگر، عوارض و اثرات مخصوص به خود را دارند. اگر قصد تزریق ژل یا بوتاکس را دارید، پزشک را در جریان وضعیت سلامت خود قرار داده و سابقه هر گونه بیماری و یا مصرف داروی خاص را حتما به پزشک اطلاع بدهید. در ادامه به عوارض و اثرات جانبی تزریق ژل و بوتاکس می پردازیم:

  >> عوارض و اثرات جانبی تزریق بوتاکس

  تزریق بوتاکس برای افرادی مناسب است که در وضعیت خوبی از سلامت جسمانی قرار داشته باشند و بخواهند از بوتاکس برای کاهش چین و چروک و خطوط صورت خود استفاده کنند. عوارض و اثرات احتمالی تزریق بوتاکس عبارت است از:

  1. کبودی در نقاط تزریق شده
  2. افتادگی پلک که ممکن است چند هفته طول بکشد تا برطرف بشود
  3. قرمزی و سوزش چشم
  4. سر درد

  برای جلوگیری از بروز چنین عوارضی، بیمار نباید از داروها و مواد غذایی که باعث رقیق شدن خون می شود استفاده کند. تزریق بوتاکس برای شما مناسب نیست اگر:

  1. - باردار و یا شیرده هستید
  2. - عملکرد ماهیچه های صورتتان ضعیف است
  3. - مشکلاتی مثل پوست ضخیم و یا اسکارهای عمیق دارید
  4. - بیماری فلج چند گانه (مولتیپل اسکلروز) یا بیماری عصبی- ماهیچه ای دارید

  >> عوارض و اثرات جانبی ژل ها

  عوارض و اثرات احتمالی تزریق ژل بیشتر از تزریق بوتاکس است. معمولا تزریق ژل، عوارض خطرناکی را بدنبال ندارد و عوارض موقت آن هم در طی دو هفته برطرف می شود. عوارض موقت ژل عبارت است از:

  1. واکنش آلرژیک
  2. کبودی
  3. عفونت
  4. خارش
  5. بی حسی صورت
  6. قرمزی
  7. اسکار
  8. زخم

  در بیشتر بیماران، تورم صورت هم جزو عوارض ناشی از تزریق ژل است. پک های یخ می تواند در کاهش اثر بی حسی و تورم صورت کمک زیادی بکند. برای کاهش ریسک ابتلا به چنین عوارضی، بهتر است قبل از تزریق ژل از بیمار تست حساسیت گرفته شود. برای تزریق ژل هم بیمار باید از نظر جسمانی سالم باشد و سیگار هم نکشد.

  >> هزینه تزریق ژل و تزریق بوتاکس

  هزینه تزریق ژل و تزریق بوتاکس بستگی به نوع ژل/ بوتاکس و نقاط تزریق شده دارد.

  " کلینیک تخصصی پوست و مو رز" با دارا بودن پزشکانی مجرب، متخصص و دستگاه های پیشرفته، خدمات تزریق ژل و تزریق بوتاکس را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد. در این کلینیک پوست و مو هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق ژل و تزریق بوتاکس، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.


  برچسب ها: بوتاکس ,
  [ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]

  مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس و تزریق بوتاکس در کلینیک پوست و مو

  جمعه 20 مهر 1397
  17:43
  امیر علوی

  مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس و تزریق بوتاکس در کلینیک پوست و مو

  >> مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس

  مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس چیست ؟ مقاله امروز ” کلینیک پوست و مو رز” به مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکساختصاص دارد. با ما همراه باشید تا در مورد مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

  یکی از مواردی که بیماران زیادی برای انجام آن به کلینیک پوست و مو مراجعه می کنند، تزریق بوتاکس است. بعد از تزریق بوتاکس باید مراقبت هایی انجام شود تا از عوارض بعد از آن جلوگیری شود. با اینکه تزریق بوتاکس مزیت های زیادی دارد ولی با عدم رعایت نکات لازم، بیمار نمی تواند به نتیجه دلخواه خود برسد.

  مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس

  کارهایی که بیمار بعد از تزریق بوتاکس نباید انجام بدهید عبارتند از:

  ۱٫ فعالیت زیاد

  حداقل تا ۲۴ ساعت به خودتان استراحت بدهید تا مواد بوتاکسی که به صورتتان تزریق شده است، به خوبی در میان ماهیچه های زیر پوستتان نفوذ کند تا بتوانید شاهد بهترین نتایج باشید. فعالیت فیزیکی زیاد، مانع عملکرد درست بوتاکس می شود.

  ۲٫ ضربه به محل تزریق شده

  شاید بعد از تزریق بوتاکس، احساس خوبی نداشته باشید و بخواهید قسمت هایی که بوتاکس تزریق کرده اید را ماساژ بدهید و یا با دستانتان فشار بدهید ولی نباید این کارها را انجام بدهید. بعد از تزریق بوتاکس، پوست شما نیاز دارد تا ترمیم بشود و هر فشار و ضربه ای به نقاط تزریق شده، نتایج نامطلوبی را برای صورتتان به دنبال دارد.

  ۳٫ خوابیدن روی صورت

  معمولا ۲ الی ۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس، پوست ترمیم می شود ولی بیمار نباید روی صورتش بخوابد. خوابیدن روی صورت، عوارض نامطلوبی را برای بیمار به دنبال خواهد داشت.

  ۴٫ نوشیدن الکل

  بعد ازتزریق بوتاکس، باید از نوشیدن الکل پرهیز کنید تا دچار عوارضی مثل کبودی صورت نشوید. حداقل چند روز قبل از بوتاکس و همچنین یک روز بعد از تزریق بوتاکس، نباید الکل مصرف کنید.

  ۵٫ مصرف داروهای رقیق کننده خون

  بعد از تزریق بوتاکس، از مصرف هر نوع ماده ای که باعث رقیق شدن خون می شود، باید خودداری کنید. بهتر است در این مورد با دکترتان هم صحبت کنید تا دقیقا بفهمید که چه زمانی می توانید از این داروها استفاده کنید.

  ۶٫ لمس و ماساژ نقاط تزریق شده

  علاوه بر اینکه نباید نقاط تزریق شده را ماساژ بدهید، حداقل تا ۶ ساعت بعد از تزریق بوتاکس هم نباید این نقاط را دست بزنید و لمس کنید. بعد از ۶ الی ۷ ساعت می توانید به آرامی صورتتان را با آب و صابون بشویید.

  ۷٫ قرار گرفتن در معرض آفتاب و استفاده از استخر و سونا

  تا زمانی که قرمزی و تورم صورتتان برطرف نشود، از قرار گرفتن در معرض آفتاب و همچنین استفاده از استخر و سونا خودداری کنید. هنگامی کهبوتاکس تزریق کرده اید، باید از صورتتان مواظبت کنید تا بتوانید شاهد بهترین نتایج باشید.

  موارد زیر، سوال بسیاری از بیماران در مورد مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس است :

  >> خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

  بعد ازتزریق بوتاکس، بیمار باید حداقل ۴ ساعت صبر کند و در طول این مدت، نباید بخوابد و یا دراز بکشد. علاوه بر اینها، بیمار باید:

  1. هنگام خواب، سرش را بالاتر از قسمت های دیگر بدن قرار بدهد.
  2. از ورزش کردن خودداری کند.
  3. از یخ روی نقاط تزریق شده استفاده نکند.
  4. صورتش را دستکاری نکند.

  بهترین کاری که شما بعد از تزریق بوتاکس میتوانید انجام بدهید، این است که در خانه استراحت کنید و صاف بنشینید.

  &a
  برچسب ها: تزریق بوتاکس ,
  [ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : ]

  تمامی حقوق این وب سایت متعلق به کلینیک پوست و مو رز است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
  × بستن تبلیغات