روش های درمان لاغر بودن پا و تزریق چربی برای پاها

دوشنبه 5 آذر 1397
10:51
امیر علوی

روش های درمان لاغر بودن پا و تزریق چربی برای پاها

>> روش های درمان لاغر بودن پا و تزریق چربی برای پاها

بسیاری از افراد از لاغر بودن بیش از حد پاهای خود رنج می برند؛ این دسته از افراد از پوشیدن شلوارک، دامن و لباس شنا بسیار خجالت می کشند و احساس می کنند که باید پاهای خود را با لباس های بلند و بسیار گشاد مخفی کنند. دلایل لاغری بیش از حد پاها می تواند موارد زیر باشد:

 1. ژنتیک
 2. افزایش سن
 3. بیماری قلبی - رگی
 4. سوخت و ساز زیاد

تزریق چربی برای پاها ورزش به تنهایی هم نمی تواند لاغری بیش از حد پاها را برطرف کند ولی ترکیب ورزش با رزیم غذایی مناسب می تواند تا حدودی این مشکل را حل کند؛ البته در شرایطی که فرد بخاطر ژنتیک و بیماری دارای پاهای لاغر است، به احتمال زیاد نمی تواند با این روش ها جواب بگیرد. بسیاری از افراد سریع ناامید می شوند و حتی روحیه خود را می بازند ولی خوشبختانه گزینه ای به نام تزریق چربی در پاها هم وجود دارد؛ در این مقاله به روش های طبیعی برای رفع لاغری پاها و همچنین تزریق چربی در پاها و روش های دیگر می پردازیم.

>> روش هایی طبیعی برای رفع لاغری در پاها

تزریق چربی برای پا

 1. کالری های مورد نیاز بدنتان را از منابع غذایی مناسب بدست بیاورید

شما نباید در هر وعده غذایی پرخوری کنید، بلکه باید کالری های مورد نیازتان را از منابع غذایی سالم بدست بیاورید. وقتی پاهایتان بیش از حد لاغر هستند و دوس دارید پاهایتان ذخایر چربی بیشتری داشته باشند، باید در رژیم غذاییتان کالری های زیادی را بگنجانید. غذاهای خوبی که می توانید در رژیم غذاییتان بگنجانید، عبارتند از:

 1. گوشت
 2. سبزیجات
 3. پنیر سویا
 4. حبوبات
 5. لوبیا
 6. میوه

از مصرف غذاهای فرآوری شده، شکر، آرد سفید، فست فود و غذاهای سبک خودداری کنید. این غذاها انرژی شما را می گیرند و نمی گذارند فعالیت های مفیدی که برای بهبود وضعیتتان لازم است را انجام بدهید.

 1. پروتئین زیادی مصرف کنید

بدن شما به پروتئین نیاز دارد تا بتواند ماهیچه های بیشتری را برای پاهایتان بسازد. سعی کنید در هر وعده غذایی، مقداری پروتئین مصرف کنید. منابع غذایی سرشار از پروتئین عبارتند از:

 1. مرغ
 2. ماهی
 3. گوشت گاو و سایر گوشت ها

اگر گوشتخوار نیستید، می توانید از تخم مرغ، لوبیا، کوینولا و جو استفاده کنید.

 1. از مکمل ها هم می توانید در کنار غذا استفاده کنید

بعضی از افراد فکر می کنند که مصرف مکمل ها می تواند باعث افزایش ماهیچه های بدن آنها بشود. از مکمل ها در کنار غذاهای سالم استفاده کنید و همراه با آنها، مقدار زیادی آب بنوشید. کراتین، ماده ای است که به طور طبیعی در بدن تولید می شود و به رشد ماهیچه ها کمک می کند. مصرف کراتین در دوز 5 گرمی در روز می تواند برای رفع لاغری پاها مفید باشد. البته قبل از مصرف آن با متخصص خود حتما مشورت کنید.

 1. از دستگاه های مخصوص برای ورزش پاهایتان استفاده کنید

اگر تصمیم جدی گرفتید که پاهایتان پرتر بشوند، می توانید در باشگاه ثبت نام کنید و از دستگاه های موجود در باشگاه که مخصوص ورزش های پا هستند استفاده کنید. از دستگاه هایی استفاده کنید که به شما کمک می کنند تا بتوانید وزن اضافه کنید و ماهیچه هایتان هم رشد کنند. از وسایلی شروع کنید که وزن مناسبی دارند و می توانید با پاهایتان 8 الی 10 دفعه بالا ببرید. می توانید از مربی کمک بخواهید تا در وزن مناسب وسیله ها به شما راهنمایی لازم را کند.

 1. دوچرخه سواری و پیاده روی کنید

بعضی از افراد بر این باورند که دوچرخه سواری و پیاده روی باعث کاهش حجم چربی ها و ماهیچه های پا می شود ولی انجام درست این فعالیت ها می تواند باعث تقویت ماهیچه پاهای شما بشود. البته دویدن به مدت طولانی باعث لاغر شدن پاهای شما می شود و سعی کنید بیشتر از 3 ساعت در هفته ندوید.

>> درمان لاغری پا با تزریق چربی

با تزریق چربی می توان به افزایش حجم پاها کمک کرد. فرآیند تزریق چربی برای رفع لاغری پاها بسیار ساده است. چربی که برای هر پا لازم است حدودا بین 1000 تا 1500 میلی لیتر است که بستگی به طول پا دارد. تنها نکته ای که باید توجه کنید این است که بیمار باید چربی لازم برای تزریق را داشته باشد.در واقع، نکته ای که تزریق چربی را بسیار خاص می کند این است که چربی هایی که از بدن بیمار گرفته می شوند، زنده هستند و می توانند به فعالیت های خود در پاها ادامه بدهند. معمولا این چربی ها از شکم و یا باسن گرفته می شوند و با دقت تمیز می شوند و در نهایت، چربی ها به نقاط مختلفی از پاها تزریق می شوند. بعد از تزریق چربی، پاها سفت، دردناک و متورم بنظر می رسند. بعد از تزریق چربی، بیمار اعتماد به نفس بیشتری می کند و براحتی می تواند از لباس هایی که دوست دارد استفاده کند. 7 روز بعد از تزریق چربی در پاها، بیمار می تواند شنا کند. البته به مدت 6 ماه باید از فعالیت های سخت فیزیکی خودداری کنید.

>> تزریق فیلر برای درمان لاغری پا

برای درمان لاغری پاها می توان از فیلرهای حاوی اسید هیالورونیک استفاده کرد. تزریق فیلر برای پا، حدودا تا 2 سال ماندگاری دارد. مزیتی که تزریق فیلر می تواند به دنبال داشته باشد این است که به ریکاوری نیازی ندارد و و نتایج آن هم بسیار سریع مشخص می شود. البته استفاده بیش از حد فیلرها باعث واکنش های آلرژیک می شود. مهم ترین عیب فیلرها، عدم ماندگاری طولانی مدت آنهاست.

>> استفاده از ایمپلنت و پروتز برای رفع لاغری پاها

ایمپلنت ها از جنس سیلیکون هستند و می توان با قرار دادن آنها در پاها، به حجم دلخواه رسید. ایمپلنت ها، سایزها و حجم های متفاوتی دارند. سایز و حجم سیلیکون متناسب با طول پا انتخاب می شود. برای اینکه خانم ها پاهای زیباتری داشته باشند، بیشتر از ایمپلنت های متقارن استفاده می شود و برای اینکه ماهیچه های پاهای مردها بهتر نشان داده شود، از ایمپلنت های نامتقارن برای آنها استفاده می شود. فرآیند پروتز پاها به برش های کوچکی احتیاج دارد که معمولا متخصص در پشت زانو، این برش ها را ایجاد می کند.

[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]

رفع جای جوش با تزریق چربی

شنبه 3 آذر 1397
11:24
امیر علوی

رفع جای جوش با تزریق چربی

>> رفع جای جوش با تزریق چربی

اگر شما هم در صورتتان و یا بدنتان جای جوش دارید یا بخاطر آبله مرغان صورتتان پر از لک و جای جوش شده است، خوشبختانه راهی به نام تزریق چربی برای رسیدن به پوستی صاف و بدون جای جوش وجود دارد. تزریق چربی برای رفع جای جوش یا نام هایی مثل تزریق میکرو- لیپو هم شناخته می شود.

جوش ها در تمام نقاط بدن می توانند ردی از خود به جا بگذارند ولی جای جوش در صورت اهمیت بیشتری دارد زیرا میتواند بسیار آزار دهنده باشد و جذابیت صورت را هم کاهش بدهد. رفع جای جوش با تزریق چربی

>> چگونه جوش باعث ایجاد اسکار در روی صورت و بدن می شود؟

 1. جوش التهابی به لایه اولیه پوست آسیب می رساند و فیبرهای کلاژنی که به پوست انعطاف پذیری خوبی می دهند را تخریب می کند و حتی پوست را نازک تر هم می کند
 2. جوش التهابی، سلول های چربی طبیعی که در بافت پوست وجود دارند را تجزیه می کند و یک منفذ خالی را در روی پوست باقی می گذارد. وقتی که پوست شروع به ترمیم می کند، اسکارهای ناشی از جوش بر جای می مانند
 3. اسکارهای جوش در روی پوست باقی می مانند و باعث ایجاد فرورفتگی های عمیقی در سطح پوست می شوند
 4. اسکارهای جوش ممکن است تغییر رنگ بدهند و بصورت نقاطی قرمز یا سیاه بر روی پوست باقی بمانند.

رفع جای جوش

>> تزریق چربی برای رفع اسکار آکنه

برای تزریق چربی، ابتدا متخصص به دنبال بخشی در بدن بیمار می گردد که بتواند با لیپوساکشن، مقداری چربی از آن بدست بیاورد. اگر در بدنتان، بخشی وجود دارد که چربی ها بطور موضعی انباشته شده اند و تمایل دارید که برداشته بشوند، می توانید از متخصص بخواهید که از بخش مورد نظر شما برای استخراج چربی ها استفاده کند. در واقع یکی از مزیت های تزریق چربی همین است که شما می توانید از شر چربی های ناخواسته هم راحت شوید. چربی بدست آمده را می توان به بخش هایی از صورت و بدن که دارای اسکار و جای جوش است تزریق کرد که این بخش ها می تواند گونه و پیشانی فرد باشد و یا حتی می توان چربی را به سایر بخش های بدن مثل قفسه سینه که دارای اسکارهای جوش هستند هم به راحتی تزریق کرد. بعضی از بیماران ممکن است هنگام تزریق چربی، احساس گزش یا سوختگی کنند. معمولا فرآیند تزریق چربی برای رفع اسکار جوش، حدودا یک ساعت طول می کشد.

>> فواید تزریق چربی برای رفع جای جوش

تزریق چربی برای رفع جای جوش مزیت های زیادی را به دنبال دارد، از جمله:

1. نتایج ماندگار تزریق چربی

به محض اینکه در صورت و یا در جاهای دیگر بدن سلول های چربی تزریق بشود، هیچ اثری از آکنه در نقاط مورد نظر باقی نمی ماند و پوست کاملا یکدست می شود.

2. نتایج طبیعی تزریق چربی

برعکس بوتاکس که ماهیچه ها را فلج می کند، سلول های چربی باعث جوانی و طراوت ماهیچه ها می شوند. سلول های چربی که کاملا طبیعی بدست می آیند، مشکل آلرژیک و یا عدم پذیرش و پس زدن آنها توسط سایر بافت ها وجود ندارد.

3. افزایش اعتماد به نفس

اگر تا حالا از برخورد با اطرافیانتان خجالت می کشیدید، از این به بعد می توانید با اعتماد به نفس کامل و با پوستی کاملا زیبا ظاهر بشوید؛ تزریق چربی شکاف ها و اسکارهای صورت و بدنتان را به خوبی پر می کند تا ردی از آنها باقی نماند.

4. تولید کلاژن

بعد از اینکه چربی به صورت و بدن شما تزریق می شود، تولید کلاژن هم افزایش می یابد و پوست شما کاملا بازسازی می شود.

5. کاهش اسکارهای آکنه

6. کاهش اسکارهایی که در اثر جراحت بوجود می آیند

7. رفع گودی های پوست

>> عوارض و اثرات جانبی تزریق چربی برای رفع جای جوش

 1. خونریزی در نقاطی از صورت و بدن که چربی تزریق شده است
 2. تورم و کبودی
 3. قرمزی و التهاب در نقاط مورد نظر
 4. ایجاد ساختاری ناهموار در روی پوست
 5. عفونت
 6. ورم چرکی یا ایجاد آبسه
 7. تزریق حجم نامناسبی از چربی

فقط ممکن است تورم تا چند هفته ادامه دار شود و بعد از چند هفته برطرف بشود.

>> چگونه برای فرآیند تزریق چربی برای رفع جای جوش آماده شویم؟

قبل از تزریق چربی برای رفع جای جوش، متخصص از بیمار می خواهد که در مورد سوابق بیماری خود توضیحاتی بدهد. جلسسه مشاوره، بهترین زمان برای متخصص و بیمار است که در مورد توقعات، عوارض و نتایج تزریق چربی برای رفع جای جوش با یکدیگر صحبت کنند. اگر از دارو یا محصولات گیاهی استفاده می کنید، با پزشک این مسائل را در میان بگذارید. قبل از تزریق چربی برای رفع جای جوش، بیماران باید:

 1. از مصرف آسپیرین، ایبوپروفن، رقیق کننده های خون و ویتامین E تا 10 روز قبل از تزریق چربی خودداری کنند
 2. از مصرف الکل تا 48 ساعت قبل از تزریق چربی پرهیز کنید
 3. صورتتان را قبل از تزریق چربی به خوبی بشویید
 4. در شب قبل از تزریق چربی، آنتی بیوتیک هایی که متخصص برایتان تجویز کرده است را مصرف کنید

>> بعد از تزریق برای رفع جای جوش، منتظر چه نتایجی باشیم؟

بیشتر بیماران بعد از تزریق چربی برای رفع جای جوش، به سر کار خود بر می گردند ولی بهتر است 5 الی 7 روز به خودتان استراحت بدهید و از فعالیت های فیزیکی سخت هم خودداری کنید. تا چند ساعت احساس درد دارید و می توانید از کمپرس سرد بر روی نقاطی که چربی تزریق کرده اید هم استفاده کنید. اگر احساس درد شدیدی داشتید، می توانید از داروهای مسکن و آنتی بیوتیک هایی که متخصص برایتان تجویز کرده است استفاده کنید. یک ماه بعد از تزریق چربی هم به نزد متخصص بروید تا نقاطی که چربی تزریق شده اند و نتایج حاصل از آن بطور دقیق بررسی بشود و اگر نیاز به تزریق چربی مجدد برای رفع جای جوش داشتید هم مجددا اقدام کنید.

>> روش های دیگر برای رفع جای جوش

1. انواع فیلرها

در صورتی که بیمار بسیار لاغر باشد و امکان استخراج چربی از بدن او نباشد، می توان از فیلرها هم بجای تزریق چربی استفاده کرد.

2. چربی نانو + پی آر پی

چربی نانو و پی آر پی، بر روی فاکتورهای رشد متمرکز هستند و چربی ها و سلول های خونی شما را تحریک می کند تا کلاژن، رگ های خونی و سلول های پوستی جدیدی را بسازند.

3. لیزر CO2

لیزر CO2 پوست را ضخیم تر می کند، به ساخت کلاژن کمک می کند و نقاط قرمز و سیاه را از روی پوست برطرف می کند.

4. آر اف میکرونیدلینگ

آر اف میکرونیدلینگ، کلاژن های زیر پوست را تغییر می دهد تا اسکارهای جوش از بین بروند و کلاژن های جدید ساخته بشوند.

کلینیک پوست و مو رز بزرگترین مرکز زیبایی در تهران آماده خدمت رسانی در زمینه تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی به علاقه مندان گرامی می باشد

کلینیک پوست و مو


[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]

تزریق چربی در باسن در کلینیک پوست و مو رز

سه شنبه 29 آبان 1397
13:10
امیر علوی

تزریق چربی در باسن در کلینیک پوست و مو رز

>> تزریق چربی در باسن

تزریق چربی در باسن به منظور برجسته سازی، افزایش سایز و تغییر شکل باسن انجام می شود. تزریق چربی در باسن در بین خانم ها طرفداران زیادی دارد. چربی مورد نیاز برای تزریق در باسن، از اندام هایی مثل شکم، ران، کمر و پشت بدن گرفته می شود و سپس به باسن تزریق می شود.

تزریق چربی در باسن در مقایسه با ایمپلنت باسن، نتایج رضایت بخش تری را به دنبال دارد و در اکثر موارد، ایمپلنت تغییر خاصی را در باسن ایجاد نکرده و باسن هنوز هم تخت است. احتمال جابجایی ایمپلنت در باسن هم بسیار بالاست و عوارض زیادی را برای بیمار به دنبال دارد. در ادامه با نحوه تزریق در باسن و سایر اطلاعات مربوط به آن بیشتر آشنا می شویم.

تزریق چربی در باسن

>> نحوه تزریق چربی در باسن

مراحل تزریق چربی در باسن عبارت است از :

1. بیهوشی بیمار :

برای راحتی بیمار و عدم احساس درد در حین لیپوساکشن و تزریق چربی، می توان از دو روش بیهوشی عمومی و بی هوشی وریدی (سیاهرگ) برای بیمار استفاده نمود. متخصص با توجه به شرایط بیمار، یکی از این دو روش را برای او انتخاب می کند.

2. برداشت چربی :

از لیپوساکشن برای برداشت چربی ها استفاده می شود؛ در لیپوساکشن، برش هایی کوچک و جزئی در نقاط مشخص شده از بدن بیمار ایجاد می شود. در نهایت، حجم مشخصی از چربی از نقاط مشخص شده در بدن خارج می شود. البته شاید جراح تا 3 دفعه اقدام به استخراج چربی ها کند تا به مقدار چربی مورد نیاز برای تزریق در باسن دست یابد. تزریق چربی

3. فرآوری و خالص سازی چربی :

چربی های برداشته شده از بخش های مختلف بدن، در طی چند مرحله فرآوری می شوند تا سایر ترکیبات موجود در چربی (مثل خون و غیره) از آنها جدا بشوند. سپس چربی های خالص برای تزریق در باسن، در سرنگی ریخته می شوند.

4. تزریق چربی :

چربی در باسن به دو صورت سطحی و عمیق تزریق می شود تا بیمار شاهد بهترین نتایج باشد.

>> آمادگی برای تزریق چربی در باسن

برای تزریق چربی در باسن :

 1. از شما آزمایش خون گرفته می شود
 2. داروهای خاصی به شما داده می شود و یا از شما خواسته می شود هیچگونه دارویی مصرف نکنید
 3. از سیگار کشیدن خودداری کنید
 4. از مصرف آسپرین و سایر داروهای ضد انعقاد خون خودداری کنید زیرا احتمال خونریزی را در حین لیپوساکشن افزایش می دهند
 5. اگر تزریق در باسن، برای شما بصورت سرپایی انجام بشود، از کسی بخواهید تا شما را به خانه برساند و در شب اول بعد از تزریق هم از کسی بخواهید تا پیشتان بماند.

>> مراقبت های بعد از تزریق چربی در باسن

 1. بعد از تزریق در باسن، از بیمار خواسته می شود تا 2 هفته از نشستن طولانی مدت خودداری کند؛ البته ممکن است بعضی از متخصص ها، بیشتر از 2 هفته از بیمار بخواهند که بصورت طولانی مدت در یک جا ننشیند. عدم نشستن طولانی مدت بیمار نکته ای است که بسیار اهمیت دارد زیرا نشستن می تواند به چربی های تزریق شده در باسن آسیب زیادی بزند.
 2. از بیمار خواسته می شود تا در هنگام خواب به پهلو بخوابد.
 3. در هنگام نشستن، بالشی را در پشت ماهیچه های پاهایتان قرار بدهید تا باعث بالا کشیدن باسن بشود و در نهایت فشاری به سلول های چربی وارد نشود.
 4. بعد از 6 الی 8 هفته، می توانید ورزش کنید.

>> مزایای تزریق چربی در باسن

 1. تزریق چربی در باسن باعث برداشتن چربی های اضافه از بدن بیمار می شود.
 2. برای تزریق در باسن، از چربی های خود بیمار استفاده می شود و بنابراین احتمال واکنش های آلرژیک کاهش می یابد.
 3. تزریق چربی در باسن می تواند بصورت همزمان با تزریق چربی در سینه ها هم انجام بشود.
 4. تزریق در باسن، نتایجی کاملا طبیعی را برای بیمار به دنبال دارد.
 5. نتایج حاصل از تزریق چربی در باسن، ماندگاری زیادی دارد.

>> عوارض و اثرات جانبی تزریق چربی در باسن

تصمیم بیمار برای تزریق در باسن، کاملا شخصی است و بیمار باید از فواید تزریق چربی در باسن به خوبی اطلاع یابد و همچنین در مورد مشکلات و عوارضی که تزریق چربی در باسن می تواند به دنبال داشته باشد هم از متخصص خود سوالاتی را بپرسد. عوارض و اثرات جانبی تزریق در باسن عبارت است از:

 1. اثرات جانبی بیهوشی
 2. خونریزی (هماتوما)
 3. عفونت
 4. ایجاد جراحت و زخم بر اثر لیپوساکشن و بهبود آنها در طولانی مدت
 5. انباشته شدن مایعات در بدن
 6. احساس بی حسی و کرختی در پوست
 7. از بین رفتن بافت چربی در زیر پوست
 8. درد شدید
 9. شل شدن پوست بدن
 10. رنگ پریدگی پوست و تورم طولانی مدت
 11. عدم تقارن بخش های مختلف باسن
 12. احتمال لخته شدن خون در رگها و مشکلات قلبی- ریوی
 13. نیاز به تزریق مجدد چربی
 14. ایجاد اسکارهای متعدد
 15. سوزش در نقاطی که بدن بیمار بخیه خورده است
 16. اگر بعد از تزریق چربی احساس نفس تنگی، درد در قفسه سینه و یا افزایش ضربان قلب کردید، حتما به متخصص مراجعه کنید.
 17. تزریق بیش از حد چربی باعث بوجود آمدن عوارضی مثل ایجاد کیست، توده و برآمدگی هایی در سطح باسن می شود.
 18. با کاهش وزن بیمار، سایز سلول های چربی تزریق شده در باسن هم کاهش می یابد و بنابراین بیمار شاهد کاهش حجم باسن خود خواهد بود.

>> چه تکنیک هایی می تواند ماندگاری سلول های چربی را در باسن افزایش بدهد؟

برداشت چربی ها به آرامی، با حجم کم و بدون آسیب به سلول های چربی می تواند باعث افزایش ماندگاری سلول های چربی تزریق شده در باسن بشود. جداسازی چربی از سایر مایعات با دستگاه سانتریفوژ انجام می شود و باید به سرعت در باسن تزریق بشوند تا ماندگاری آنها افزایش یابد. تکنیک مورد استفاده در حین تزریق چربی در باسن باید به گونه ای باشد که به لایه های متخلفی از بافت باسن (چربی و ماهیچه) تزریق بشود. در واقع، تکنیک هایی که متخصص برای بیمار انتخاب می کند به فاکتورهای زیر بستگی دارد:

 1. سایز باسن بیمار و شکل آن
 2. مقدار چربی های اضافه ای که بیمار در بدنش دارد که می توان با لیپوساکشن آنها را از بدن خارج نمود
 3. اهداف بیمار از تزریق چربی در باسن
 4. کیفیت و قابلیت ارتجاعی پوست

>> نتایج تزریق چربی در باسن

نتایج تزریق چربی در باسن بصورت دائمی است؛ البته 50 الی 80 درصد از چربی ها بعد از تزریق در ناحیه باسن زنده می مانند که میزان دقیق آنها بستگی به مقدار چربی که تزریق شده، تکنیک های متخصص و مراقبت های بیمار دارد. ” کلینیک پوست و مو رز ” با پزشکانی مجرب و دستگاه های پیشرفته، خدمات تزریق چربی را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه تزریق چربی، با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس حاصل فرمایید.

کلینیک پوست و مو


[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]

تزریق چربی بهترین درمان لاغری صورت

جمعه 20 مهر 1397
17:41
امیر علوی

>> تزریق چربی بهترین درمان لاغری صورت

مقاله امروز ” کلینیک پوست و مو رز به بهترین درمان لاغری صورت یعنی “تزریق چربی” اختصاص دارد. اگر می خواهید در این مورد اطلاعات بیشتری بدست بیاورید و لاغری صورت خود را به صورت طبیعی درمان کنید، با ما همراه باشید تا با عمل تزریق چربی و تاثیر آن در لاغری صورت بیشتر آشنا شوید.

چافی صورت برای خانم ها اهمیت زیادی دارد و البته درصد قابل توجهی از آقایان هم از مشکل لاغری صورت رنج می برند. راه های طبیعی زیادی برای چاقی صورت وجود دارد مثل افزایش نوشیدن آب و غیره ولی، این راهکارها تاثیر زیاد و قابل توجهی بر روی صورت نمی گذارند.

تزریق چربی بهترین درمان لاغری صورت

لاغری صورت ممکن است به دلیل افزایش سن، رژیم های سخت غذایی، سبک زندگی، مصرف دارو (مثل آسپرین و غیره) ، مصرف الکل، سیگار، قلیان و غیره بوجود بیاید. لاغری صورت باعث افتادگی گونه ها می شود و پوست هم به مرور شل می شود؛

در واقع در اثر عواملی که ذکر شد، حجم بافت های چربی صورت به مرور کاهش می یابد و همین باعث شل شدن و افتادگی صورت می شود.

تزریق چربی

>> تزریق چربی

تزریق چربی بهترین راه برای درمان لاغری صورت است زیرا چربی از بدن خود فرد گرفته می شود. چربی از جاهایی از بدن گرفته می شود که منبع خوبی ازچربی باشند مثل ران، شکم، باسن، بازوها و غیره.

البته عضوی که به عنوان اهدا کننده چربی انتخاب می شود، در هر فرد متفاوت است. چربی در نواحی مختلفی از صورت تزریق می شود مثل گونه ها، پلک بالایی چشم، زیر چشم، لبها، پیشانی، میان دو ابرو و چانه. تزریق چربی در گونه ها باعث پرتر نشان دادن صورت شما می شود.

البته چربی کاربردهای دیگری هم دارد مثلا برای چاقی دست ها و افزایش حجم سینه ها هم استفاده می شود. نتایج بعد از تزریق چربی شما را حیرت زده می کند، زیرا علاوه بر درمان لاغری صورت باعث رفع چین و چروک و انواع اسکار روی پوست صورتتان می شود. افرادی که دارای تناسب صورت نیستند، چانه کوچکتری نسبت به ساختار صورتشان دارند و صورت و چشمان گودرفته ای دارند، می توانند برای رفع این مشکلات، اقدام به تزریق چربی کنند.

>> نحوه تزریق چربی

جراح با استفاده از سرنگ چربی بدن شما را می گیرد و چون چربی با مقداری خون همراه است، آنها را از هم جدا می کند و چربی خالص را روی گونه ها و سایر قسمت های پوست صورت شما تزریق می کند. در هنگام تزریق چربی هیچ دردی را احساس نمی کنید زیرا پزشک از بیهوشی موضعی برای کاهش درد استفاده می کند.

>> مزایای تزریق چربی برای صورت

همانطور که می دانید، چربی از خود بدن بیمار گرفته می شود و سپس به نقاط مورد نظر تزریق می شود. بعد از تزریق چربی، این چربی های تزریق شده سازگاری زیادی با صورت دارند چون ساختار آنها شبیه به هم است و فقط محل قرار گیری آنها با یکدیگر متفاوت است.

برعکس تزریق ژل که با عوارض زیادی همراه است، مثل جابجایی ژل روی صورت و مصنوعی بودن حالت آن، تزریق چربی برای صورت ظاهری کاملا طبیعی و زیبا به ارمغان می آورد. عوارض تزریق چربی مثل قرمزی، کبودی و ورم کاملا موقتی هستند و سریع برطرف می شوند.

یکی از مزایای مفید تزریق چربی این است که اگر چربی ای باشد که از بدن برداشته می شود بیشتر از مقدار چربی مورد نیاز باشد، می توان این چربی اضافی را در فریزر نگه داری کرد و در دفعات بعدی هم از آن استفاده کرد.

در تزریق چربی امکان بروز حساسیت هم وجود ندارد چون چربی از خود بدن تامین می شود. در مواردی که چین و چروک صورت عمیق شده باشد و دیگر بوتاکس فایده ای نداشته باشد هم تزریق چربی بجز پر کردن صورت، تاثیرات ماندگاری را برای برطرف کردن چین و چروک صورت به دنبال دارد.

چربی نسبت به سایر فیلرها نتایج بهتری را بدنبال دارد. چربی تزریق شده در زیر پوست جا به جا نمی شود و در همان محل فیکس و ثابت می ماند. تزریق چربی در بیمارانی که سن زیادی دارند هم به راحتی انجام می شود.

>> تعداد دفعات مورد نیاز برای تزریق چربی

تعداد دفعات تزریق چربی کاملا بستگی به صورت و میزان لاغری آن دارد. معمولا می توان هر چند ماه چربی را تزریق کرد تا بیمار به نتایج ایده آل خود برسد ولی درصد زیادی از بیماران با یکبار تزریق چربی هم نتیجه خوبی می گیرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ با ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز ارتباط برقرار نمایید.


برچسب ها: تزریق چربی ,
[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : ]

تزریق چربی در دستها توسط دکتر تزریق چربی در کلینیک پوست و مو

جمعه 20 مهر 1397
17:37
امیر علوی

تزریق چربی در دستها توسط دکتر تزریق چربی در کلینیک پوست و مو

>> تزریق چربی در دستها

روند تزریق چربی در دستها به چه صورت است ؟ مقاله امروز ” کلینیک پوست و مو رز به تزریق چربی در دستها اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا در مورد نحوه استخراج چربی از بدن، مزیت ها، عوارض، مراقبت های قبل و بعد، تعداد جلسات لازم برای تزریق چربی در دستها و سایر موارد اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

دستها هم مانند صورت با افزایش سن، تغییر زیادی می کنند. با افزایش سن، تولید کلاژن در بدن بسیار کم می شود و پوست دستها پر از چین و چروک و خطوط مختلف می شود و حتی پوست دست شل هم می شود؛

تزریق چربی در دستها

علاوه بر اینها، بافت چربی زیر پوست هم از بین می رود و رگ های دست برجسته تر از قبل نشان داده می شوند. بسیاری از بیماران برای تزریق چربی در دستهای خود به کلینیک پوست و مو مراجعه می کنند.

تزریق چربی در دستها به منظور جوانسازی دستها انجام می شود. چربی ای که در دستها تزریق می شود، از بدن خود بیمار گرفته می شود. تزریق چربی در اصطلاح ” تزریق میکرو – لیپو ” هم نامیده می شود.

تزریق چربی

>> نحوه استخراج چربی ها از بدن و استفاده از آنها در دستها

سلول های چربی با فرآیند لیپوساکشن از نقاط اهدا کننده چربی استخراج می شوند؛ نقاط اهدا کننده چربی معمولا شکم، ران و باسن هستند. برای استخراج از سوزن کوچک و سرنگ استفاده می شود.

سلول های چربی ضدعفونی می شوند و از سایر مایعات بدن جدا می شوند و با سوزن و سرنگ به نقاط مشخصی از دستها تزریق می شوند. درصد جذب دوباره چربی های تزریق شده در دستها بسیار بالاست و بخاطر همین متخصص، چربی بیشتری را روی دستها تزریق می کند.

معمولا مقداری از چربی استخراج شده، اضافه باقی می ماند و پزشک تزریق چربی می تواند برای رفع چین و چروک صورت بیمار و یا سایر موارد از این چربی ها استفاده کند.

>> چرا برای جوانسازی دستها از تزریق چربی استفاده می شود؟

تزریق چربی در دستها مزیت های زیادی را برای بیمار به دنبال دارد؛ مثلا:

 1. فیلرهای چربی از بدن خود بیمار گرفته می شوند و احتمال بروز واکنش آلرژیک در بدن بسیار کم است.
 2. نتایج حاصل از تزریق چربی در دستها، تا سالها ماندگاری دارد.
 3. تزریق چربی باعث می شود تا دستها بسیار نرم و لطیف بشوند و همچنان طبیعی بنظر برسند.
 4. این فرآیند می تواند همزمان با سایر فرآیندهای تزریق چربی مثل تزریق چربی برای رفع چین و چروک صورت هم انجام بشود.
 5. تزریق چربی در دستها نیازی به بخیه ندارد.
 6. دوره استراحت بیمار کوتاه است.
 7. نیازی به بیهوشی کامل هم ندارد.

>> اطلاعاتی که بیمار باید در مورد تزریق چربی در دستها بداند:

تزریق چربی در دستها در کلینیک و با بی حسی موضعی انجام می شود. فرآیند استخراج چربی از بدن معمولا بین ۱۰ الی ۱۵ دقیقه و تزریق چربی در دست، بین ۵ الی ۲۰ دقیقه طول می کشد و زمان دقیق آن به نقاطی بستگی دارد که چربی تزریق می شود.

در هفته های اول تزریق چربی، دستها حالتی غیر طبیغی دارند که با گذشت زمان، چربی اضافه توسط بدن جذب می شود و در نهایت دستها ظاهری کاملا طبیعی پیدا می کنند.

>> عوارض احتمالی تزریق چربی در دستها

هر فرآیندی ریسک های مخصوص به خود را دارد و انتخاب متخصصی با تجربه می تواند در کاهش این عوارض نقش بسزایی داشته باشد. بعد از تزریق چربی در دستها، واکنش آلرژیک به ندرت اتفاق می افتد زیرا از چربی بدن بیمار استفاده می شود و احتمال بروز واکنش آلرژیک در هنگام تزریق سایر فیلرها بسیار بالاست.

عوارض تزریق چربی در دستها عبارت است از:

 1. خونریزی از نقاطی که چربی تزریق شده است
 2. تورم و کبودی دستها
 3. التهاب و قرمزی در نقاطی از دست که چربی تزریق شده است

>> مراقبت های قبل از تزریق چربی در دستها

قبل از تزریق چربی در دستها، متخصص سوابق پزشکی بیمار را با دقت بررسی می کند. بیمار می تواند در مورد توقعات خود از نتایج تزریق چربی در دستهایش با متخصص صحبت کند و از عوارض احتمالی تزریق چربی در دستها به خوبی مطلع شود.

اگر:

 1. پزشکی داروی خاصی را برایتان تجویز کرده است و روزانه مصرف می کنید
 2. از داروهای بدون نسخه مثل آسپرین و ایبوپروفن استفاده می کنید
 3. از مکمل های گیاهی استفاده می کنید

حتما باید متخصص را در جریان بگذارید تا هنگام تزریق چربی در دستها و بعد از تزریق چربی دچار خونریزی غیر عادی و بیش از حد نشوید.

>> مراقبت های بعد از تزریق چربی در دستها

بعد از تزریق چربی در دستها، ممکن است متخصص مقداری یخ را در اختیار بیمار قرار بدهد تا تورم دستها تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کند.

بیمار نباید به نقاطی از دست که چربی تزریق شده است، فشاری وارد کند.

ممکن است بیمار بعد از تزریق چربی در دستها شاهد عوارضی مثل تورم و قرمزی دستهایش باشد؛ این عوارض بعد از یک هفته برطرف می شوند.

بعضی از بیمارها برای اینکه به نتایج ایده آل خود برسند، لازم است دوباره اقدام به تزریق چربی کنند. ۲۴ ساعت بعد ازتزریق چربی می توانید حم
[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]

تزریق چربی و هزینه تزریق چربی و عوارض تزریق چربی

چهارشنبه 4 مهر 1397
4:48
امیر علوی

>> تزریق چربی :

چرا تزریق چربی رواج پیدا کرده است؟خیلی ها آرزوی داشتن صورتی پر را دارند و برای رسیدن به آن دست به هر کاری می زنند؛ از مصرف مواد غذایی خاص و روغن های گیاهی گرفته تا تزریق چربی و غیره. امروزه، گرفتن رژیم های مختلف باعث لاغر شدن صورت می شود و چاقی صورت، دغدغه بسیاری از افراد شده است.تزریق چربی راه بسیار خوبی برای از بین بردن چین و چروک، افزایش حجم و پرتر کردن نواحی ست که چربی کمتری دارند و همچنین باعث جوانی صورت می شود.

در انتقال چربی از نقاطی که چربی های بیشتری دارد مثل ران، باسن، و شکم چربی گرفته می شود و به محل های مورد نظر تزریق می شود. با ما همراه باشید تا در مورد انتقال چربی برای شما بیشتر توضیح بدهیم.

تزریق چربی

>> کاربردها و مزایای تزریق چربی :

انتقال چربی در نواحی مختلفی انجام می شود مثل گونه ها، گودی زیر چشم، لبها، پیشانی، میان دو ابرو، پلک بالایی چشم، پشت دست و جاهای دیگر. تزریق چربی راه خوبی برای پرتر و جوانتر نشان دادن صورت، کاهش چین و چروک، برطرف نمودن اسکار و سایر فرورفتگی های صورت، پرتر کردن لبها، از بین بردن خط لبخند و اخم و حتی افزایش حجم سینه ها و باسن است.

انتقال چربی مناسب افرادی ست که دوست دارند بطور طبیعی و با استفاده از چربی های بدن خودشان، قسمت های مورد نظرشان را پرتر نشان بدهند؛ تزریق چربی بادوام تر از سایر روش ها مثل تزریق ژل است.

تزریق چربی

تزریق ژل نتایج خوب و با دوامی را به دنبال نخواهد داشت زیرا احتمال جابجا شدن آن در زیر پوست بسیار بالاست، ممکن است باعث عفونت و آلرژی بشود و ظاهری غیر طبیعی به پوست می دهد. تزریق چربی، ظاهری طبیعی را برای فرد به ارمغان می آورد و عوارض خاصی ندارد.

فقط در صورتی که بخاطر مصرف دارو یا کشیدن سیگار، مشکل فشار خون دارید، حتما این موضوع را با پزشکتان در میان بگذارید.یکی از خصوصیات مثبت تزریق چربی این است که نیازی به بخیه هم ندارد.

عوارض تزریق چربی

>> محل برداشت چربی :

چربی با کمک دستگاه لیپوساکشن یا سرنگ از جاهایی مثل شکم، باسن و ران برداشته می شود زیرا معمولا ذخیره چربی در این قسمت ها بیشتر از سایر جاهاست. البته بیمار می تواند چربی اضافه را به مدت چند ماه در یخچال یا فریزر نگهداری کند تا در صورت لزوم از آن استفاده کند. در کل محل و تعداد دفعات برداشت چربی، کاملا به بدن بیمار و شرایط او بستگی دارد.

>> مراحل تزریق چربی :

ابتدا پزشک تزریق چربی جاهایی که می خواهید چربی تزریق کنید را با دقت بررسی می کند و نکات لازم را به شما می گوید؛ پزشک متخصص انتقال چربی از شما در مورد مقدار تزریق هم سوال می پرسد و به شما عکسی تقریبی از خودتان را بعد از تزریق چربی نشان می دهد. بعد از موافقت و رضایت بیمار پزشک، انتقال چربی را شروع می کند.

تورم بعد از تزریق چربی

هنگام انتقال چربی، ابتدا جراح قسمت هایی که باید چربی تزریق شود را با محلول آنتی باکتریال پاک می کند و در آن قسمت، بیهوشی موضعی را انجام می دهد.

با کمک دستگاه لیپوساکشن و سرنگ، چربی را از اندام مورد نظر می گیرد و بعد از جداسازی چربی از خون، به محل های مورد نظر تزریق می کند. تزریق چربی معمولا بین ۱۵ دقیقه تا ۲ ساعت طول می کشد و بستگی به تعداد جاهایی دارد که باید تزریق انجام بشود. در مرحله آخر، جراح تزریق چربی آن قسمت ها را تمیز می کند و برای کاهش ورم، کبودی و درد، کیسه یخی را بر روی آن قسمت قرار می دهد.

فیلم تزریق چربی به صورت

>> مراقبت های تزریق چربی :

همانطور که گفته شد بعد از تزریق چربی می توانید از کیسه یخ استفاده کنید. از فعالیت های شدید فیزیکی به مدت ۲۴ الی ۴۸ ساعت پرهیز کنید. قسمتی که چربی تزریق کردید را از حرارت بالا و فشار دور نگه دارید. همیشه به این نکته توجه کنید که مقدار کمی کبودی، ورم و قرمزی در محل تزریق شده طبیعی ست و نباید زیاد نگران آن باشید.

با مراقبت های درست می توانید زودتر بهبود پیدا کنید. در انتقال چربی، معمولا نیازی به مصرف دارو ندارید.

>> مراقبت قبل از تزریق چربی

 1. در صورت ابتلا به بیماری های خاص مثل فشار خون بالا، دیابت و مصرف دارو حتما پزشک را در جریان بگذارید.
 2. در صورت بارداری و شیردهی، پزشک را از وضعیت خود آگاه کنید.
 3. لازم است بیمار سابقه هر گونه پروتز یا تزریق ژل و سایر فیلرها را حتما به پزشک خود اطلاع بدهد.
 4. تا دو هفته قبل از تزریق چربی، از مصرف آسپرین، ژلوفن و غیره (داروهای رقیق کننده خون) و ویتامین E خودداری کنید.
 5. تا دو هفته قبل از تزریق، سیگار و قلیان نکشید و الکل هم مصرف نکنید.
 6. شب قبل از تزریق، استحمام کنید.
 7. در روز تزریق چربی حتما باید غذا میل کنید و نیازی به ناشتا بودن بیمار نیست.
 8. معمولا قبل از تزریق چربی، بیمار باید آنتی بیوتیک مصرف کند.
 9. قبل از تزریق، بیمار نباید هیچگونه آرایشی داشته باشد و صورت بیمار هم باید کاملا تمیز باشد.

>> مراقبت بعد از تزریق چربی

 1. بعد از تزریق چربی می توانید از کیسه یخ استفاده کنید.
 2. تا ۳ ساعت بعد از تزریق، دراز نکشید. بیمار می تواند بنشیند و یا راه برود.
 3. از فعالیت های شدید فیزیکی به مدت ۲۴ الی ۴۸ ساعت پرهیز کنید.
 4. قسمتی که چربی تزریق کرده اید را از حرارت بالا و فشار دور نگه دارید.
 5. همیشه به این نکته توجه کنید که وجود مقدار کمی کبودی، ورم و قرمزی در محل تزریق شده طبیعی ست و نباید زیاد نگران آن باشید.
 6. بیمار می تواند تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق چربی، پانسمانش را بردارد و قسمت هایی که چربی تزریق کرده است را با آب ولرم و شامپو بشورد. شامپو بچه یکی از شامپوهای مناسب برای شستشو است.
 7. پانسمان محل لیپوساکشن را هم می توان تا دو روز بعد از تزریق چربی برداشت و نقاط مورد نظر را به آرامی شست.
 8. تا دو هفته بعد از تزریق از مصرف آسپرین، ژلوفن و غیره خودداری کنید.&

[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به کلینیک پوست و مو رز است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات